MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Gürpınar, Erdoğan Düşmanlarına Ekmek Çıkmaz
Gürpınar, Erdoğan Düşmanlarına Ekmek Çıkmaz
Gürpınar, Erdoğan Düşmanlarına Ekmek Çıkmaz

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, düzenlediği basın toplantısıyla gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözlerine açıklık getiren Gülpınar, “AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlarına ekmek çıkmaz çok açık net söylüyorum” dedi. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, düzenlediği basın toplantısıyla gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Düzenlediği basın toplantısında konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Uçaktan inen ve başka bir ülkeye giden Papa’nın fıkrası vardır Tabii ben bu fıkrayı burada bilenler zaten biliyor, bilmeyenler aldatır fakat bazı muhalefet partileri ile maalesef onların genel başkanları partilerin bazı temsilcileri ve bir kısım medya mensupları ile her ne kadar bunlara medya mensubu diyerek gerçek Medya mensuplarına haksızlık ettiğimi bilsem de eski Yeşilçam uçaktan inen ve başka bir ülkeye giden Papa’nın fıkrası vardır.
Eski Yeşilçam artistleri anlayışın olduğu bir ülkede bence o biraz önce bahsettiğim fıkra mevcut durumu izah etmeye yeterli işte hep birlikte yaşadık. Çok yakın zamanda en son çöpten sokak hayvanları için yiyecek artıklarını toplayan bir kadını araştırmadan soruşturmadan ülkede fakirlik var diye lanse eden bir genel başkanın olduğu bir ülkeden bahsediyoruz bir Çin atasözü der ki bilen ve bildiğini bilen liderdir onu takip edin bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır onu uyandırın bilmeyen ve bilmediğini bilen öğrencidir onu eğitim bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen aptaldır ondan kaçın Maalesef şu anda bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen bir kitle ile bir sorunla karşı karşıyayız bakın sözlerimin hemen başında vurgulamak istiyorum ki bu konu üzerinden kendi kifayetsizliklerini örterek oy devşirmek peşinde olanlar AK Parti’yi ve Sayın cumhurbaşkanımızı hedef alarak bir şey elde edecekleri zannediyorlar ama peşinen söylüyorum buradan sizlere ekmek çıkmaz bu meseleden yıllarca milletin zihinlerine başta Yeşilçam olmak üzere çeşitli vesilelerle işlemeye çalışan çalışılan Zübük varis siyasetçi veya din marifetiyle insanlardan menfaat elde eden Müslüman tiplemesi bulduğunuz anneden ve sürekli inançlı kesimde alay eden zavallılara şunu özellikle vurgulamak istiyorum Bu halk artık bunları yutmuyor bu Türkiye eski Türkiye değil ve karşınızda cahil bir Müslüman yok. Ben kesinlikle dini bir şahsiyet değilim. Öncelikle bunu söylemek istiyorum din alimi de hiç değilim ama ailemin içinde olan gerçek alimlerden dinini kutsal kitabını çok iyi öğrenmiş ve öğrendiklerini Hayatının her safhasında uygulamaya gayret eden emri bil maruf nehyi anil münkeri kendisine Şiar edinmiş sadece dinini ve kitabını değil diğer din ve kitapları da çok iyi tanıyan iyi bir Müslüman olmaya gayret eden son derece sıradan günahkar bir kulum hasbelkader şu anda Avrupa Birliği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Avrupa Birliği uyum Komisyonu başkanlığı yapan yıllarca çok çeşitli uluslararası komisyonlarda görev alıp Türkiye’yi temsil eden Türkiye Fransa dostluk grubu başkanı olan ortaokul ve liseyi bir Fransız okulunda okuyan Türkçe hariç 5 dil bilen öğrenmenin yaşı yoktur deyip vi dili öğrenmeye gayret eden Türkiye bir Millet Meclisi’nde Fransa devletinin tercih ettiği en büyük ulusal nişan olan lejyon donör sahip olan tek milletvekiliyim bu yüzden yıllarca milli görüş çizgisinde kendisini gösterin şu anda tam zıttı bir partiyle partiler ile kucak kucağa hareket eden fikri ve Zikri belirsiz makyavelist ve oportünistler bizi cahillikle yargılayamazlar. Kendisinin hareket ettiği zihniyetler belki Mahşer hesaplaşması kavramına yabancı olabilirler ama ben kendisinin bundan halen haberdar olduğunu ümit ediyorum ve beni paşa kendisini peygamberden Üstün görüyor nitelendirilmesin” dedi.
“Benim avukatlığını kimse yapmak zorunda değil”
Gündemde olan sözlerine de açıklık getiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Sen kimlerin dava arkadaşı ve yol arkadaşısın bütün halkın takdirine soruyorum. Ben burada bir ayet Hucurat Suresi 6. Ayet dergi faslın bile size bir haber getirdiğinde Aman onu araştırın hemen her tutulan mikrofona hiçbir şekilde dinlemeden bilmeden konu hakkında haberdar olmadan O arkadaş cahildir diye kendince bir yorum yapmak zaten o şahsın bir kere en ve şunu özellikle söylemek istiyorum. Benim avukatlığını kimse yapmak zorunda değil ve benim de Allah’a çok şükür kimsenin avukatlığına ihtiyacım yok. Kaldı ki bu konu biraz da sizin de ne bir adayla ne de Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili bir tartışma konusu değil. Tamamen Benimle ilgili bir meseledir. Peki Politika nedir siyaset nedir bakın politika bir hedefe varabilmek için karşısındakilerin duygularını okşama ve aralarındaki çıkar huzursuzluktan menfaat elde etmektir. Tam olarak şu anda bu meseleye gözü kapalı atlayan ama ümit ediyorum ki sert zemine çakılacak olan muhalif kesimi kasteden bir durum bu politika. Allah bu ülkeyi ve gençlerimizi her türlü fitnenin ve fitnecinin şerrinden korusun şimdi bakın bir olay yaşadık Maalesef çok daha farklı bir gündemimiz olmasına rağmen olay art niyetli şahsiyetler tarafından nerelere taşındı toplam 28 senedir Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bilfiil temsil edilen bir ferdin bir ailenin ferdi olarak bırakın herhangi bir polemiğe girmeyi tutanaklarda ne rahmetli babamın ne de benim bir tek sataşma sana dahi rastlayamazsınız niyetim benim asla polemik olmadı ve olmayacak. Tabii bu kesimlerin Ben rahatsızlığını biliyorum, anlıyorum ve buna da aslında çok aşinayız yine ayrı olarak ve beni de hiç taşı atmadı. Ama dava arkadaşlarımın herhangi birisinin kafa karışıklığı beni son derece üzer. Tabii makul olanından saçmalığın da ötesine varacak bir çok çeşitli eleştiriler var benim özellikle absürt eleştirilere o saçmalıklara cevap verecek ne vaktim var ne buna tahammülüm var. Makul olanların içinde bakın özellikle geçen gece izledik hep birlikte CNN’de Tarafsız Bölge programında CHP milletvekilleri sağolsunlar yine vicdanlı davrandılar olabildiğince Ahmet Hakan bey’e de ben ayrıca teşekkür ediyorum bakın orada CHP milletvekillerinin söyle değişiyor diye argümanların Siyasette kullanılmasının gereksizliğini vurguladı.
Şimdi soruyorum neden kullan bileyim ki arkadaşlar değerli vatandaşın neden kullanayım sen de kullan benim tek elimde değil ki değil. AK Parti’nin tek elinde olan bir şey değil. Bunu sizin de kullanman son derece normaldir. Ben bunu şimdi geliyorum konuşmama bakın Hiç öyle çarptılar kırptılar falan demeyeceğim maksadımı açtım muhabbetlere de girmeyeceğim. Ben şimdi Nisa suresinin 58 ayetinin Ben sadece başını okudum ve İnşallah diyerek sözlerini bakalım inşallah diyerek sözlerime bağladım ne buyuruyor dua et Allah emaneti ehline vermenizi emrediyor şimdi bunu herkes katılıyor mu katılıyorum muhalif olsun olmasın. Orası bir büro açılışı miting falan değil. O Kalabalık falan kimseyi aldatmasın belki miting zannettiler. Orada ama şimdi oraya gelenler de 5 dönem boyunca babamı 4 dönem boyunca da beni oylarıyla sadece ve sadece bizi Allah rızasından dolayı bizi Allah rızası için sevdiklerinden dolayı hangi partide olmamıza bakmaksızın bakın burası çok önemli hangi partide olmamıza bakmaksızın milletvekili Seçen yakınlarınız dostlarımız. Yani bizim onların Kuran’a olan inançlarından şüphe duymadığımız kimseler tamamen bir aile ortamı yabancı bir unsur kesinlikle yok. Bakın orada Benim anadilim Kürtçe karşıdaki toplum anadilin Kürtçe içinde Zazaca Arapça olanlar var. Şimdi ben orada mütevazi olmanın gereği Biz derken herhalde birileri yanlış anladı AK Parti’yi mı anladı artık başka bizim topluma ne anladı bilmiyorum ben orada mütevazi olmanın gereği. Ne oluyor Bu bir veda konuşması orada veda konuşması. Çünkü artık daha seçim benim için bu son seçim son fırsat ve burada bir veda konuşması yapıyoruz ve devamında İnşallah inşallah Arapça bir kelime İnşallah in eğer demek istemek demek Allah eğer Allah isterse demek İnşallah üstüne vurgulayan vurgulayan ki aslında işin can alıcı noktası. Bu kavram Allah Bu emaneti verdiğiniz için inşallah sizi hesaba çekmeyecek diyorum daha önce size emanet sahipleri bizi emanetlerinize vefalı davranmamız için bizi Liyakat sahibi bilerek Allah’ın sizi sorumlu tuttuğu emanetler izin sorumluluğunu bize verdiğiniz. bizlerde sorumluluk bilinciyle İnşallah liyakat sahibi olmaya çalıştık ve aya devam ediyoruz” diye konuştu.

Galeri
📆 06 Mart 2019 Çarşamba 16:13   ·   💬 0 yorum   👀 470 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR