MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ(HDP) EŞ BAŞKANI TÜYSÜZ MİMAR VE MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ(HDP) EŞ BAŞKANI TÜYSÜZ MİMAR VE MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ(HDP) EŞ BAŞKANI  TÜYSÜZ MİMAR VE MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ

TÜYSÜZ “YENİ İMAR DÜZENİ HALKIN MÜHENDİSLERİ VE MİMARLARININ ÇİZDİĞİ GİBİ OLACAK

Halkların Demokratik Partisi(HDP)  Belediye eş başkan adayı Turan Tüysüz, ilçede görev yapan serbest mimar ve mühendislerle bir araya gelip ilçenin imar ve kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında mimar ve mühendislerin şehrin imarı ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Tüysüz toplantıda yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Şehrimizin önemli sorunlarından biri trafik sorunudur, geçmişte uygulanan yanlış imar yapısı yüzünden trafik deyim yerindeyse cehennem azabına dönüşmüş, yanlış imar uygulamaları yüzünden Siverek geleneksel evler, i yok olmayla yüz yüze, kentte bırakın çok katlı normal otoparklar bile yok. İnsanlarımız trafik sıkışıklığı ve park sorunundan dolayı kavga edecek duruma gelmişler.

Çarpık kentleşme içinde yaşamını sürdüren vatandaşlarımız her anlamda eziyet çekiyor. Adamın 60 metre kare yıkılmış evi var yapamıyor.

Belediye de vatandaş bize yetki verirse ilçede yaşayan tüm mimar ve mühendislerimizden oluşan gönüllü bir şehirleşme ve planlama çalışmaları yenide yapılacak kent meydanları çok katlı otoparklar ve özelikle Camikebir ve Hasan Çelebi Mahallerinde belediye ve mimar mühendislerin ortak çalışmalarıyla kentsel dönüşüm programlarıyla şehrimizi modern ve yaşanabilir bir kent yapacağız yediden yetmişe tüm Sivereklilerin kentsel hukuklarına sahip çıkacağız “ dedi

📆 14 Şubat 2019 Perşembe 16:50   ·   💬 0 yorum   👀 307 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR