HÜDA PAR METRUK BİNA OKULA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » HÜDA PAR METRUK BİNA OKULA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN
HÜDA PAR METRUK BİNA OKULA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN
HÜDA PAR METRUK BİNA OKULA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, Anadolu Lisesi Pansiyon Binası’nın kaderine terk edilerek madde bağımlıların mekanı haline geldiğini söyledi.

Sımak, çevre binalarda çocukların okul okuduğunu ve metruk binanın teklike saçtığını belirtti.

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, 2005 yılında inşa edilen ve daha sonra kullanılmayıp kaderine terk edilen Anadolu Lisesi Pansiyon Binası’nın madde bağımlılarının uğrak yeri haline geldiğine dikkat çekti. Binanın onarılmasını isteyen Sımak, Bilim ve Sanat Okulu yada ilk okula dönüştürülmesi önerisinde bulundu.

Yakın çevresinde lise, orta okul ve ana okulunun bulunduğu metruk bina adeta tehlike saçıyor. Madde bağımlıların meskeni halile gelen bina, çocuklarını oklula gönderen aileleri tedirgin ediyor.

“Özel mülkünüz olsa müsade edermiydiniz?”

Metruk binada incelemelerde bulunan HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, vicdanlara seslendi.

Sımak, “Şuan harabe halindeki bu bina, madde bağımlılarının uğrak yeri haline gelmiş durumda! Buradan yetkililere çağrıda bulunuyorum; yan tarafında ana okulu, arka tarafında orta okulu, karşı tarafında ise lisenin olduğu bir binanın, bu şekilde bırakılmasına vicdanları el veriyor mu? Buradan yetkililere seslenmek istiyorum; lütfen burası biran önce güvenli bir hale getirilsin! Çocuklarımız huzur içinde okullarına gidip gelebilsinler. Aileler tedirgin. Bir çocuğun başına birşey geldikten, tatsız birşey yaşandıktan sonra veya bir annenin, bir babanın ciğeri yandıktan sonra istediğiniz kadar önlem alın, hiçbir ehemmiyeti yoktur.” dedi.

Metruk binanın Bilim ve Sanat Okulu yada ilk okul olarak dönüştürülmesi yönünda yetkililere çağrıda bulunan Sımak, “HÜDA PAR olarak önerimiz şu; bu binayı Bilim ve Sanat Okulu’na tahsis etsinler. Mevcut sanat okulunun yeri şehrin dışında olduğundan dolayı veliler çocuklarını götürüp getirmekte sıkıntı yaşamaktadır. Burayı ya Bilim ve Sanat Okulu’na tahsis etsinler yada yine yan tarafımızda Şirinkuyu Mahallesi var geniş bir nüfusa sahip. Şirinkuyu Mahalle sakinleri çocuklarını 2 kilometre ötedeki okula göndermektediler. Bundan dolayı adres taşıma yaşanmaktadır. Adres değiştirmekten dolayı da Hüsnü Özyeğin Okulu’nda yoğunluk yaşanmaktadır. Bundan dolayı ilk okul önerimiz, Hüsnü Özyeğin Okulu’ndaki yoğunluğun buraya bölüştürülmesi ve hem kaliteli bir öğrenim hemde buradaki çocukların 2 kilometre ötedeki okula gitmemesi sağlanmış olur.” önerisinde bulundu.

📆 08 Aralık 2022 Perşembe 13:00   ·   💬 0 yorum   👀 323 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 26 Ocak 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR