MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » İSTANBUL SİVEREKLİLER DERNEĞİ’NDEN ETKİNLİĞE TEŞEKKÜR
İSTANBUL SİVEREKLİLER DERNEĞİ’NDEN ETKİNLİĞE TEŞEKKÜR
İSTANBUL SİVEREKLİLER  DERNEĞİ’NDEN ETKİNLİĞE TEŞEKKÜR

Bir hayalle başladı her şey!
Bir yandan memleket hasreti özlemiyle yanarken diğer yandan daha çok insana ulaşma adına hayalini kurduğumuz derneğin açılışını yaptık ve ilk etkinliğimizi değerli hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik.
Gurbet ve en önemlisi gurbette yalnız kalmak çok zor bir duygu.Doğmadığımız, büyümediğimiz bir memlekete kendimizi ait hissedip, değerlerimizi yaşatarak tam anlamıyla mutlu olmak gerçekten çok zor bir süreç.Doğduğumuz topraklardan doyacağımız topraklara geçiş yaparken ardımızda bıraktığımız değerlerimiz bir ömür boyu yüreğimizde yaşıyor, anılarımız hikayelerimizi süslüyor.
Hani derler ya;” bülbülü altın kafese koymuşlar, ah vatanım” demiş. Bizimde bülbülü vatana götürme ve orada yaşatma imkânımız olmasa da, bülbülün vatan hasretini giderecek sıcak dost sohbetler ortamını oluşturacak imkânlarımız var ve bunu değerlendirmemiz gerektiğini düşündük.
Bizler oluşumun en başında sizlere “tabela” derneği olmayacağımızı bunun için elimizden ne gelirse yapacağımızı en iyisi için mücadele edeceğimizi söylemiştik. Derneğimizin kapıları herkese açık, yüreğinde memleket aşkı özlemi olan insan sevgisi taşıyan herkesi derneğimize bekleriz.Dernek bizim değil hepimizin bizler sadece açılmasına vesile olduk.Yapılacak tüm çalışmalarda projelerde hemşehrilerimizin desteğini bekleriz, herkes elini taşın altına koymalı.”Birlikten güç doğar” sözünü büyüklerimiz boşa söylememiş.Birleştikçe güçleneceğiz ve daha çok insana fayda sağlayacağız.
Kültür, sanat gecesi organizasyonun planlarken çok fazlaeleştiriye maruz kaldık.”İki aylık derneksiniz kim gelecek!” cümlesini duymakbizler için sıradanlaşmıştı artık.Geldiğimiz noktada görüyoruz ki iki ayda çok yol almışız, güzel dostlar biriktirmişiz.Gecemize beklediğimizin üzerinde katılım olduğunu görünce doğru yolda olduğumuzu bir kez daha anlamış olduk.
Gecemize şeref veren siyasi-bürokratlar, STK Başkanları-üyeleri, yurt geneli diğer illerden gelen değerli hemşehrilerimiz, binlerce kilometre yolu aşıp gelen Siverek Belediyesi sıra gecesi ekibimiz, gelmelerine vesile olan Siverek Belediyesi Başkanı ve ekibine, gecemize gönülden söyledikleri türkülerle eşlik eden Siverek’li sanatçılarımıza,Siverek’li olmadığı halde Siverek’e sempati duyan ve aramızda bulunan dostlarımıza, beklenen sayının üzerinde gelen misafiri ağırlarken aksaksız hizmet veren Esenler Kültür Merkezi ve ekibine, dernek yönetiminde olmadığı halde gönülden destek veren gönüldaşlarımıza, tatlı heyecan ve stresimizi bizimle paylaşan ve yükümüzü üzerimden bir parça da olsa alanyürekdaşlarımıza, emeği geçen herkese binlerce kez teşekkür ederiz.Böyle bir gecede bizi yalnız bırakmadınız, şeref verdiniz ayağınıza, yüreğinize sağlık.
Saygı ve sevgilerimizle
Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu

Galeri
📆 25 Şubat 2020 Salı 12:04   ·   💬 0 yorum   👀 770 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu gazete siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şuçgad’tan Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu FATİH ERBAKAN siverek hedef gazetesi Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREKHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKGAZETELERİ SİVEREK HABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu BAŞKAN YILDIZ Urfa Haber Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazete ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek gazeteleri