MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » İSTANBUL SİVEREKLİLER KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN 25 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS DESTEĞİ
İSTANBUL SİVEREKLİLER KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN 25 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS DESTEĞİ
İSTANBUL SİVEREKLİLER KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NDEN 25 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS DESTEĞİ

 

İstanbul Siverekliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, maddi durumu iyi olmayan 25 üniversite öğrencisinin eğitim hayatına devam edebilmesi amacıyla burs bağladı.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve kuruluşundan bu yana gerek İstanbul’da gerekse de Siverek’te yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan dernek yönetimi, üniversite öğrencilerine yöneldi.

Her yıl kış aylarında ‘çocuklar üşümesin’ kampanyasıyla yüzlerce çocuğa bot ve mont temin eden İstanbul Siverekliler

Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yaşamın zorluklarını dikkate alarak üniversitelerde eğitim gören gençlerin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla 25 öğrenciye nakit burs desteği vermeye başladı.

Öğrencilerin ilk burslarının hesaplarına geçtiğini belirten ve İstanbul Siverekliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına Turan Tekiner tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Derneğimizin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ‘üniversite öğrencilerine burs’ projesi tamamlanmıştır. Dernek yönetimi ve üyelerimizin geniş katılımı ile sağlanan yardımlarla yurdun dört bir tarafından İstanbul’a okumak için gelen maddi durumu yetersiz Siverekli çocuklarımıza 2021/2022 eğitim dönemini kapsayacak şekilde 8 ay boyunca aylık 250 TL ödenmek üzere toplamda 2 bin TL burs sağlanmış ve hepsine ilk ödemeleri yapılmıştır.” denildi.

“Değerlendirme yapılırken birçok kriter ele alındı”

Yapılan açıklamada burs değerlendirilmesi yapılırken bazı kriterlerin göz önüne alındığı belirtilerek, “Burs değerlendirmesi yapılırken İstanbul ve çevresindeki devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyan çocuklarımıza öncelik tanınmıştır. Bu çocuklar arasında gündüz okuyup gece çalışan tıp ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin çoğunlukta olması bu projemizin değerini ve amacını ortaya koymaktadır.” denildi.

“Kağıt toplayan öğrencilere desteğimiz sürecek”

“Sokakta gece kâğıt toplayıp gündüz okuyan öğrencilerimize bundan böyle de destek vermeye devam edeceğiz” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eğitim olgusu yalnızca bir okuma yazma olgusu olarak algılanmamaktadır. İktisadın, sosyal yaşantının, gelişmişliğin içindeki eğitimin taşıdığı amaç beşerî sermayesi yüksek insanlar yetiştirmektir. Büyük filozof KUAN TZU’nun da dediği gibi ‘Bir yıl sonrasıysa düşündüğün, tohum ek, on yıl sonrasıysa tasarladığın ağaç dik, ama yüz yıl sonrasını düşünüyorsan o zaman halkı eğit.’ Bu vesile ile eğitimli bir neslin yetişmesine katkı amacıyla gerek burs vererek, gerek emek vererek bu hizmetin gerçekleşmesine vesile olan tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz.”

Galeri
📆 24 Kasım 2021 Çarşamba 14:09   ·   💬 0 yorum   👀 257 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF  GAZETELERİ 7 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek belediyesi Şuçgad’tan Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKHABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor BAŞKAN YILDIZ gazete siverek FATİH ERBAKAN Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazete Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFAHABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazeteleri Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazetesi siverek hedef gazetesi Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Urfa Haber Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK SON DAKİKA SİVEREKGAZETELERİ siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA HABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREK HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor