MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI
İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI
İSTANBUL’DAN BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ DE DİYARBAKIR’A KOŞUYOLU GÖNÜLLÜ EVİ YÖNETİMİNDEN DİYARBAKIR SİVEREKLİLER DERNEĞİNE KİTAP BAĞIŞI

İstanbul Kadıköy Belediyesi gönüllü evleri yaptıkları kültürel çalışmalarıyla gönüllere taht kurmaya devam ediyor.

Daha önce Siverek ilçesine yaptıkları eğitim ve insanı yardımlarla Sivereklileri gönlünde taht kurmuş. Siverekli Üniversiteli  öğrencilere burs imkânı sağlayarak eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmuşlardı.

Kadıköy gönüllü evleri bu kez merkezi Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır Siverekliler Derneği aracılığıyla Diyarbakır’da bulunan bazı okullara kitap bağışında bulundular.

Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol,” kurulan bu gönül köprüsünden dolayı Kadıköy gönüllü evlerine emeği geçenlere teşekkür ediyorum, bu aynı zamanda duygusal ve insanı bir köprüdür”

Koşuyolu Gönüllü Evi Yönetimi yaptıkları çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yaparak şunları kaydettiler” Hayatı anlamlı kılan gerçek, doğru bilgiye ulaşmamızı, öğrenmemizi sağlayan, topluma farkındalık kazandırmayı hedefleyen ve kitap okumayı özendiren faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Başlatmış olduğumuz  “Aydınlık Gelecek İçin Bir Meşale de Sen Yak” projesi kapsamında Diyarbakır Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi’ne kitap desteği sağlandı.

Aynı zamanda Kadıköy Belediyesi Gönüllü annelerin hazırlamış olduğu “hoş geldin bebek” paketleri Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yetkilisine teslim edildi.

Özlem Diyarbakır otobüs firması tarafından Diyarbakır’a ulaştırılan kolilerimizi teslim alıp okullara teslim eden Diyarbakır Siverekliler dernek başkanı Sayın Burhan Erol’a, her projemizde olduğu gibi bu projemizde de kitap desteği sağlayan Şişli Meclis üyesi Güler Dağıdır Hanımefendiye, büyük destekçimiz Ataşehir Nazım Kitabevine, sürecin mutfağında çalışan gizli kahramanlarımıza, bu projede bizlere destek olan gönüllülerimize, mahalle sakinlerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz”

 

 

 

DAHA ÇOK İNSANA ULAŞMALIYIZ…

Yapılan yazılı açıklamanın devamında gönüller olarak hedeflerinin daha çok insana ulaşmak olduğunun altı çizilerek şöyle denildi” Daha ulaşmamız gereken yüzlerce köy binlerce çocuk var. Herkesin evinde kenarda köşede kalmış mutlaka okumadığı kitaplar vardır. Projelerimiz süresince “Biz de varız” diyorsanız evinizde bulunan ya da temin edebileceğiniz kitapları ve kırtasiye malzemelerini Gönüllü Evlerimize göndermenizi rica ederiz. Köylerimizde anasınıfından üniversiteye kadar her türlü kaynak kitap, ders kitabı, roman, hikâye, ansiklopediler ve vb. kitaplara ihtiyaç duyulmaktadır. Toplanan kitaplar, bir sonraki ay içerisinde bizlere ulaşan ihtiyaç sahibi köylere ulaştırılacaktır. Kitap teslimlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha aydınlık köyler daha aydınlık bir gelecek için lütfen simdi kalkın kütüphanelerinize, dolaplarınıza bakin bize neleri nasıl ulaştırabileceğinizim düşünün planlayın bizlere donuş sağlayın. Sizler de bu yolda bir ışık yakın. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz” açıklamasında bulundular

 

Galeri
📆 29 Nisan 2021 Perşembe 11:39   ·   💬 0 yorum   👀 211 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA HABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu gazete siverek SİVEREKHABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREKGAZETELERİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazetesi BAŞKAN YILDIZ Şuçgad’tan Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı FATİH ERBAKAN Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor ŞANLIURFAHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazete Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazeteleri Urfa Haber Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’