MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » İSTANBULDAN SİVEREK’E DUYARLI DAVRANIŞ
İSTANBULDAN SİVEREK’E DUYARLI DAVRANIŞ
İSTANBULDAN SİVEREK’E DUYARLI DAVRANIŞ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yıllarca öğretmenlik yapan Vildan Siyyahhan Başaranoğlu, emekli olduktan sonra İstanbul’da hayatını sürdürürken, memleketinde yaşayan engelli çocukları unutmayarak manuel sandalye hediye etti.
Maddi durumu iyi olmayan zihinsel ve bedensel engelli ve Engelli Gümüştaş’a manuel sandalye hediye ederek takdirleri toplayan Vidan öğretmen, özellikle Dünya Engelliler Gününde Siverek Engeliler Derneği Başkanlığı Feridun Şenateş ile iletişime geçerek giyim yardımında da bulunmak istediğini kaydetti.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Feridun, “Vildan öğretmen daha önce de derneğimize engelli çocuklar için giyim yardımında bulunmuştu özelikli sandalye hediye etmek istemesi düşüncesi bizleri sevindirdi. Bizde maddi durumu olmayan babası vefat etmiş zihinsel ve bedensel engelli kızımız Ebru Gümüştaş, kardeşimizi belirledik ve Vildan öğretmenimize bildirdik dün itibarı ile Ebru kızımız sandalyesine kavuştu Vildan öğretmenimize duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederim.
Siverek engelliler derneği olarak da kızımız ebruya mont ve bot hediye ettik Siverek belediyesi de ailenin gıda ihtiyacını karşıladı belediyemize de çok teşekkür ederiz herkesi engelliliğe duyarlı olmaya davet ediyorum unutmayalım ki her insan her an bir engel grubunun adayıdır” ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 12 Aralık 2020 Cumartesi 15:52   ·   💬 0 yorum   👀 1.713 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR