MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » İSTANBUL’DAN SİVEREK’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ
İSTANBUL’DAN SİVEREK’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ
İSTANBUL’DAN SİVEREK’E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ‘çocuklar gülsün, dünya güzelleşsin’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli uzandı.

İstanbul’da yaşayan Siverekliler, Gülabibey İlkokulundaki engelli öğrencilere akülü tekerlekli sandalyenin yanı sıra diğer okul öğrencilerine kitap, kırtasiye, sınıf ve spor malzemeleri ile yeni yıl hediyeleri gönderdi.

Kadıköy Belediyesinin öncülük ettiği yardım kampanyası kapsamında gönüllülerce temin edilen akülü sandalye ile diğer malzemeler, okulda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.

Öte yandan okulda anasınıfı öğrencileri için 2 sınıfın hazırlandığı belirtilirken sınıfa çok sayıda malzeme ile oyuncak hediye edildi.

Gülabibey İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Adına Başkan İlhan Biranger yaptığı açıklamada, “Okulumuz ilkokul öğrencilerine kitap ve kırtasiye, anasınıfı öğrencilerimize kırtasiye, oyuncak, sınıf ve spor malzemeleri ve tüm anasınıfı öğrencileri ve anneleri için yeni yıl hediyesi ve engelli öğrencilerimiz için akülü tekerlekli sandalye gönderen başta Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Şerdil Dara Odabaşı’na, Mine Özkul şahsında Kadıköy Belediyesi Koşu Yolu Gönüllülerine, Oya Özdiken şahsında Kadıköy Belediyesi Moda Gönüllülerine, Necla Karaman şahsında Kadıköy Belediyesi Erenköy Gönüllülerine, Arzu Kılıç şahsında KEY Okullarına, Sinan Dağbakan şahsında Orenda Sağlıklı Yaşam Grubuna, Küçük Orman Anaokuluna, Özlem Diyarbakır Seyahat Yetkilileri Selahattin Güneş ve Murat Güneş’e ve eğitim gönüllüsü büyüğümüz emekli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Faik Türkgezer’e yardım ve katkılarından dolayı öğrencilerimiz, velilerimiz, okulumuz yöneticileri ve öğretmenleri adına teşekkür ederiz.” dedi.

Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllü Evi Sorumlusu Mine Özkul, proje kapsamında ülkenin birçok noktasında imkanlar ölçüsünde hastane çocuk servislerine, okullara ve muhtarlıklara ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Özellikle kitap bağışları yapıp yeni kütüphane kurduklarını ifade eden Mine Özkul, “Çocuklarımızın aydınlık yarınlara ulaşması için bir meşalede biz yakalım istedik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Siverek Gülabibey İlkokuluna ulaştık ve birlikten kuvvet doğar felsefesiyle Moda Gönüllü Evi Başkanı Oya Özdiken ve Erenköy Gönüllü Evi Başkanı Necla Karaman ve Kadıköy Gönüllüleri, Key koleji kurumsal iletişim koordinatörü Arzu Kılıç, Orenda Sağlıklı Yaşam Grubu Sinan Dağbakan ve Küçük Orman Anaokulu yönetimi ile el ele verdik. Gülabibey İlkokulu Anasınıfında okuyan 120 öğrencimize hediye paketi, eğitimde fırsat eşitliğini temel hedef edinerek anasınıfı için temel kırtasiye malzemeleri, aydınlık yarınlarımız için roman hikaye kitabı desteği sunmaya çalıştık. Kadıköy Belediyesi Fenerbahçe Gönüllü Evi Başkanı Nilgün Akdağ Pamuk ve Kadıköy Belediyesi Kriton Curi Parkı Gönüllüleri Başkanı Aynur Kurt hanımefendilerin destekleriyle ihtiyacı olan iki yavrumuza tekerlekli sandalye desteği sağladık. Sizlerin katkısı ve dayanışmanın gücü ile bugün çocuklarımız güldü ve mutlu uyuyacaklar.” dedi.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Özkul, “Öncelikle bize bu imkanı sağlayan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşına ve belediye çalışanlarına, Gönüllü Merkezi Yönetim kuruluna, bu projede bize destek olan ve yolumuzu açan Gönüllü Merkezi Sorumlusu Engin Baran ve her anında yanımızda olan destek veren Özlem Sönmez’e çok teşekkür ederiz. Emeği geçen, katkı sağlayan, hep bizimle olan tüm gönüllülerimize, içtenlikle kapılarını bize açan Gülabibey Okul Müdürü ve müdür yardımcısına ve ismini sayamayacağımız işin mutfağında görev alan destek olan herkese sonsuz şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunarız. En kısa vadede daha kapsamlı proje çalışmalarımızda görüşmeyi temenni eder saygı ve sevgilerimizi sunarız.” ifadelerini kullandı.

 

Galeri
📆 05 Ocak 2021 Salı 12:46   ·   💬 0 yorum   👀 1.576 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

FATİH ERBAKAN Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu gazete siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şuçgad’tan SİVEREKGAZETELERİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKHABER Urfa Haber Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazeteleri siverek hedef gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREK HABER BAŞKAN YILDIZ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu ŞANLIURFAHABER siverek Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazetesi Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek gazete Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım!