MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » KADEM “EVLİLİK VE AİLE OKULU” SEMİNERİ DÜZENLİYOR
KADEM “EVLİLİK VE AİLE OKULU” SEMİNERİ DÜZENLİYOR
KADEM “EVLİLİK VE AİLE OKULU” SEMİNERİ DÜZENLİYOR

Şanlıurfa KADEM İl Temsilciliği, 21 Ekim- 27 Kasım 2020 tarihleri arasında online ortamda “Evlilik ve Aile Okulu” semineri düzenliyor.

Düzenlenecek seminerde KADEM Eğitim Direktörü Arzu Arıkan, Psikolog Aile Danışmanı Ayşegül Kuşku, Uzman Aile Danışmanı Belgin Turan, Çocuk Gelişim Uzmanı Emel Seri, Prof. Dr. Aliye Aktaş, Psikolog Mustafa Cem Oğuz ve Psikolog Yadigar Yıldırım kendi alanlarında eğitim verecek.

Gençlere, kadınlara, erkeklere, evliliğe aday çiftlere ve evli çiftlere yönelik olarak düzenlenecek seminerde; Kadın ve erkek arasındaki iletişim becerilerini geliştirmek,Evliliğe aday olan gençlerin, evli bireylerin evlilik ilişkileri ve aile yaşamıyla ilgili farkındalık ve bilinç düzeylerini artırmak, eşlerin problem çözme becerilerini ve kapasitelerini geliştirmek, anne babalığa geçiş ve çocuk eğitimi ile ilgili temel aksiyonların öğrenilmesini sağlamak,dini referanslar doğrultusunda evlilik müessesini ve aile değerlerini korumak amaçlanıyor.

Bu seminer sonucunda aile ve evlilik kurumunun psiko-sosyal öneminin ve değerinin aktarılması, evlilikte kişilerarası ilişkilerin ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Seminerde ele alınacak başlıklar şöyle;

“Kadın ve Erkek: İki İnsan, Evlilik Öncesi İlişkiler ve Eş Seçimi, Evliliğe Hazırlık ve Yeni Evli Çiftlerin Yaşadıkları Süreçler ve Sorunlar, Ailede Yaşam Döngüsü/ Ailede Değerler, Tarihsel Süreçte ve Dini Bağlamda Aile Hayatı, Aile Tipleri; Anne-Baba / Anne-Çocuk/Baba-Çocuk/ İşlevsel ve İşlevsel Olmayan  İlişki ve İletişim Kalıpları, Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirme Sanatı, Ailenin İşlevleri; Ekonomik/koruma/Toplumsallaşma/Eğitim/Rekreasyon/Birlikte Geçirilen Yaşam Alanları, Evlilikte Denge, Uyum ve Mutluluk, Sağlıklı Aile Modeli, Evlilikte Eşler Arası Duygusal Bağ ve Cinsel Yaşam Bağlanma Stilleri, Evlilikte Akrabalık İlişkileri/Evlilikte Olması Gereken Beceriler/İletişim Uzlaşı ve Problem Çözme Becerileri”

Online zoom üzerinden gerçekleştirilecek seminere katılım sağlamak için KADEM İl temsilciliğiyle iletişime geçilmelidir.

Şanlıurfa KADEM İl Temsilciliği İletişim: 0 (531) 546 54 21

📆 16 Ekim 2020 Cuma 11:57   ·   💬 0 yorum   👀 1.189 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış BAŞKAN YILDIZ ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazetesi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri Şuçgad’tan Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFAHABER siverek Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu FATİH ERBAKAN Urfa Haber Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu siverek gazete Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREK HABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! gazete siverek