SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ
SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ
SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ

Ömrünü memleketine adayan adamın ismi kütüphaneye verildi

 

Ömrünün büyük bir bölümünü yaşadığı memleketi Siverek için harcayan,1926 yılında il hakkı elinden alınan Siverek’in tekrar il yapılması için çaba sarf eden bu uğurda 1990 yılında Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneğini Kuran, Siverek’in il hakkının iadesi için aralarında rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in aralarında bulunduğu 14 devlet adamı hakkında “ sözünü yerine getirmedikleri için maddi ve manevi tazminat davası açan, tüm zorluklara rağmen günümüzde bile Siverek’in kalkınması için mücadele veren Koçali aymazın ismi Karacadağ ilkokulu ve ortaokuluna kurulan kütüphanelere Koçali Aymaz’ın ismi verildi ilk kez iki okul kütüphaneye kavuştu.

 

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği(SİVİL-DER ve Siverek Genç Girişimciler Kulübü üyelerinin girişimiyle açılan kütüphanenin daha zengin olması için kitap bağışının yapılması istendi.

 

SİVİL-DER Başkan yardımcısı Onur İşbilen yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Bugün çok özel ve güzel bir güne şahitlik ediyoruz, bu şehri bize sevdiren üstadımız Koçali Aymaz adına bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Bugünü farklı kılan bir özelliği, bu kırsal mahallede daha önce hiç kütüphane kurulmamış olmasıdır. Karacadağ bölgesinde kardeşlerimizle birlikte ilk kütüphanemizi açmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz, inşallah son köy okulunun kütüphanesi kurulana kadar devam edeceğiz. Okul idaresine ve malzeme desteğinde bulunan Siverek genç girişimciler kulübüne teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Koçali abimiz” dedi.

 

Galeri
📆 20 Ekim 2020 Salı 13:38   ·   💬 0 yorum   👀 1.571 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR