MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ
SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ
SİVEREKLİ GENÇLERDEN VEFA ÖRNEĞİ

Ömrünü memleketine adayan adamın ismi kütüphaneye verildi

 

Ömrünün büyük bir bölümünü yaşadığı memleketi Siverek için harcayan,1926 yılında il hakkı elinden alınan Siverek’in tekrar il yapılması için çaba sarf eden bu uğurda 1990 yılında Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneğini Kuran, Siverek’in il hakkının iadesi için aralarında rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in aralarında bulunduğu 14 devlet adamı hakkında “ sözünü yerine getirmedikleri için maddi ve manevi tazminat davası açan, tüm zorluklara rağmen günümüzde bile Siverek’in kalkınması için mücadele veren Koçali aymazın ismi Karacadağ ilkokulu ve ortaokuluna kurulan kütüphanelere Koçali Aymaz’ın ismi verildi ilk kez iki okul kütüphaneye kavuştu.

 

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği(SİVİL-DER ve Siverek Genç Girişimciler Kulübü üyelerinin girişimiyle açılan kütüphanenin daha zengin olması için kitap bağışının yapılması istendi.

 

SİVİL-DER Başkan yardımcısı Onur İşbilen yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Bugün çok özel ve güzel bir güne şahitlik ediyoruz, bu şehri bize sevdiren üstadımız Koçali Aymaz adına bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Bugünü farklı kılan bir özelliği, bu kırsal mahallede daha önce hiç kütüphane kurulmamış olmasıdır. Karacadağ bölgesinde kardeşlerimizle birlikte ilk kütüphanemizi açmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz, inşallah son köy okulunun kütüphanesi kurulana kadar devam edeceğiz. Okul idaresine ve malzeme desteğinde bulunan Siverek genç girişimciler kulübüne teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Koçali abimiz” dedi.

 

Galeri
📆 20 Ekim 2020 Salı 13:38   ·   💬 0 yorum   👀 1.189 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 16 NİSAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazete Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek siverek gazeteleri Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFAHABER ŞANLIURFA HABER SİVEREK HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Şuçgad’tan Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek hedef gazetesi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu gazete siverek SİVEREKHABER Urfa Haber FATİH ERBAKAN Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz BAŞKAN YILDIZ