MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » KEŞİF EDİLEN TAKORAN VADİSİNE HER GEÇEN GÜN ZİYARETÇİ İLGİSİ ARTIYOR
KEŞİF EDİLEN TAKORAN VADİSİNE HER GEÇEN GÜN ZİYARETÇİ İLGİSİ ARTIYOR
KEŞİF EDİLEN TAKORAN VADİSİNE HER GEÇEN GÜN ZİYARETÇİ İLGİSİ ARTIYOR

ZİYARETÇİ AKININA UĞRAYAN TAKORAN VADİSİNDE SOSYAL TESİS YETERSİZLİĞİ SIKINTILARA NEDEN OLUYOR

Siverek ilçesi, Adıyaman il sınırında Fırat Nehri’nin doğal güzelliğiyle büyüleyici doğal güzelliklere sahip bu güne kadar keşif edilmeyi bekleyen bakir doğal güzelliklerin hakim olduğu Takoran vadisi ile Nissibi köprüsünün bulunduğu alan her geçen güz ziyaretçi akınına uğramaya başladı.

Doğa  ve su sporlarının  yapılabileceği  alanlarda  hiçbir  spor alt yapısı bulunmayan  zaman zaman   Belediye tarafından  düzenlenen   tekne   gezilerinin   dışında   hiçbir sosyal tesisin bulunmaması  yerli  turistleri sıkıntıya  sokuyor.

Siverek Belediyesinin bölgede yapım çalışmalarını devam ettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal tesislerinin yapımının sürdüğünü belirten vatandaşlar yaptıkları açıklamada şunları kaydettiler” Bölge dünyanın en doğa harikasına sahip, bu güne kadar, insanların gününü değerlendireceği sosyal tesisler halen yapılamadı. Bölgede sadece Siverek Belediyesinin yapacağı yatırımlar yeterli gelmeyecek devletin özelikle kültür ve Turizm Bakanlığı,  gençlik ve spor Bakanlıklarının bölgeye yatırıp yaparak Türkiye Turizmine, doğa tutkunlarının hizmetine sunması gerekiyor. Bölge Türkiye’nin en doğal ve bakir bölgesidir, bir an önce sosyal tesislerin ve spor tesislerinin alt yapısının yapılmasını talep ediyoruz” dediler.

 

 

Galeri
📆 20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:29   ·   💬 0 yorum   👀 235 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 1 HAZİRAN 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR