MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » Kırsal Mahalleler Çamurdan Arındırılıyor
Kırsal Mahalleler Çamurdan Arındırılıyor
Kırsal Mahalleler  Çamurdan Arındırılıyor

Siverek Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğünce kış ayları öncesi kırsal mahallelerde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekiplerince sürdürülen çalışmalar kapsamında kırsal mahallelerde kilitli parke taşı döşemesi sürerken 7 mahallede daha çalışmalar tamamlandı.

Çok sayıda mahallede kilitli parke taşı döşemesinin yanı sıra mahalle içi beton yol çalışması da yapan Siverek Belediyesi, çalışmalarla mahalle sakinlerini kış aylarında çamurdan arındırırken, yaz aylarında ise tozdan kurtarıyor.

Kırsal mahallelerde sürdürülen kilitli parke taşı döşemesi ve beton yol çalışmaları taktir toplarken çocuklar bisiklet sürmenin keyfini çıkardı.

Yolların bozuk olması nedeniyle bisikletleri kullanamadıklarını söyleyen çocuklar, yeni yollarda bisiklet kullanmanın zevkli olduğunu dile getirdi.

Yağışlı havalarda çamur nedeniyle okula gitmekte zorlandıklarını da söyleyen çocuklar, çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Öncül, amaçlarının mahalle sakinlerini çamurdan kurtarmak olduğunu dile getirdi.

Bölge ayrımı yapmadan 5 mahallede Kilit taşı çalışmalarının tamamlandığını belirten Öncül, şu ifadeleri kullandı

Kış ayları gelmeden önce kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızı çamurdan kurtarmak için başlattığımız çalışmalar sürüyor.

Temennimiz en kısa sürede sona ermesi ve mahalle sakinlerimizin çamurdan kurtarılmasıdır. İnşallah en kısa sürede çalışmaları tamamlayıp halkımızı yaz aylarında tozdan

kış aylarında çamurdan kurtaracağız. Yapılan bu çalışmaların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Hamza Yeşiltaş ise yağışlar döneminde yolların çamurla kaplandığını belirterek, “Başkanımızdan Allah razı olsun yollarımızı parke taşı yaptılar.

Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalardan çok memnunuz, toz ve çamurdan kurtuluyoruz.” dedi.Haber Mehmet Fatih SERGİ

Galeri
📆 03 Aralık 2018 Pazartesi 13:17   ·   💬 0 yorum   👀 364 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR