KIZILAY GAZİLER GÜNÜNDE GAZİLERİ UNUTMADI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, ŞANLIURFA HABER, SİVEREK HABER » KIZILAY GAZİLER GÜNÜNDE GAZİLERİ UNUTMADI
KIZILAY GAZİLER GÜNÜNDE GAZİLERİ UNUTMADI
KIZILAY GAZİLER GÜNÜNDE GAZİLERİ UNUTMADI

Şanlıurfa’nın Siverek Kızılay Şubesi millî varlığımızın güvencesi olan gazilerimizin gününde Siverek şehit aileleri ve gaziler derneği başkanı Hüseyin Gazi Aksoy ile beraber Siverek Gazilerini evlerinde ziyaret edip Gaziler günleri kutlayıp hediyeleri takdim ettiler.

Siverek Kızılay Şubesi başkanı Mehmet Sırrı Karahan başkanlığında yürütülen çalışmalar ve etkinlikler kapsamında Kızılay Şubesi Gaziler gününde Siverekli Gazileri unutmadı. Kızılay Şubesi Genel Sekreteri Faik Türkgezer yaptığı açıklamasında

Bugün; vatanımızın bütünlüğü, milletimizin istiklal ve istikbali için şehitlik niyetiyle girdiği mücadeleden gazilik onuruyla çıkan kahramanların şan ve şeref günüdür. Bu anlamlı günde gönüllü ekibimizle şehit aileleri ve gaziler derneği başkanı Hüseyin Gazi Aksoy ile beraber beş Gazimizi ziyaret edip onların bu anlamlı gününü kutlayıp hediyeler takdim etme kararı aldık.

Bu onları fazlasıyla memnun edeceğini biliyorduk. Beş Gazimizi Ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Son derece mutlu oldular. Onların bu Mutluluğu bizleri ziyadesiyle memnun etti.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümünde, tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor; ölümsüzleşen şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum.dedi.

SİVEREK ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER DERNEĞİ BAŞKANI HÜSEYİN GAZİ AKSOY
Bizim medeniyetimizde şehitlik ve gazilik mertebesi; şereflerin en büyüğü, makamların en yücesidir. Hem Hakk’ın hem de halkın nezdinde çok değerli olan bu mazhariyet, milletimizin düşman karşısında en büyük motivasyon kaynaklarından biridir.

Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin üstün fedakârlıklarını ve mukaddes hatıralarını asla unutmayacak Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümünde, tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor; Ölümsüzleşen şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle yad ediyorum dedi.

Galeri
📆 20 Eylül 2022 Salı 10:17   ·   💬 0 yorum   👀 470 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR