MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » KIZILAY SİVEREK ŞUBESİ DESTEĞİYLE BİLGİSAYAR SINIFI KURULDU
KIZILAY SİVEREK ŞUBESİ DESTEĞİYLE BİLGİSAYAR SINIFI KURULDU
KIZILAY SİVEREK ŞUBESİ DESTEĞİYLE BİLGİSAYAR SINIFI KURULDU

KIZILAY SİVEREK ŞUBESİ DESTEĞİYLE BİLGİSAYAR SINIFI KURULARAK ÖĞRENCİLERE YARDIM MALZEMESİ DAĞITILDI

 

Şanlıurfa’nın Siverek Kızılay Şubesi’nin desteğiyle kırsal mahalle okulunda Bilişim Teknoloji Sınıfı kurulurken 2 bin 350 ihtiyaç sahibi öğrenciye elbise ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

 

Kızılay Siverek Şubesi ve Yıldız Teknik Üniversitesince ilçeye 40 kilometre uzaklıktaki Örgülü İlk ve Ortaokulu’na Bilişim Teknoloji Sınıfı kuruldu.

 

Sıfır Atık-Geri Dönüşüm projesi kapsamında kurulan ve 15 bilgisayarın yer aldığı sınıfın açılışı yapılarak öğrencilerin kullanımına sunuldu.

 

Öte yandan Kızılay İzmir Gaziemir, İstanbul Güngören ve Siverek şubelerince de Siverek ve Viranşehir ilçelerinde ihtiyaç sahibi 2 bin 350 öğrenciye elbise ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

 

Köy okuluna getirilen malzemeler, Kızılay Siverek Şubesi gönüllülerince okula taşınarak öğrencilere dağıtıldı.

 

Kızılay İstanbul Güngören Şube Başkanı Erhan Tan, amaçlarının dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilere ulaşmak olduğunu söyledi.

 

Kızılay Siverek Şube Başkanı Mehmet Sırrı Karahanlı’nın daveti üzerine kente geldiklerini dile getiren Tan, şöyle konuştu:

 

“Üniversite Sıfır Atık projesi kapsamında bilgisayar gönderiyor, biz de kırsal bölgelerdeki okullarımızda öğrencilerin kullanması ve teknolojiye daha yatkın olmaları amacıyla sınıflar kuruyoruz. Bu sınıfı kurduğumuz okuldaki öğrencilerimize Türk Kızılayı olarak da çeşitli hediyeler getirip onlarla birlikte olmaya çalışıyoruz. Bunlar bizim için güzel projeler, zevk alıyoruz. Onlarla bir arada olmak bizim için çok önemli. İstanbul’dan kalkıp yüzlerce kilometre kat etmek yorucu olsa da onların yüzündeki gülücükleri görünce bizim için yorgunluk kalmıyor. Türkiye’deki her okula ulaşmaya çalışıyoruz ancak bizim için önemli olan kırsal bölgelerdir. Köylerdeki okullarımız teknolojiye daha az ulaşabildiği için önceliğimiz kırsal okullar oluyor.”

 

Kızılay Siverek Şube Başkanı Mehmet Sırrı Karahan da kurulan sınıf ve yardım malzemeleri için Yıldız Teknik Üniversitesi ve Kızılay Güngören Şubesi yetkililerine teşekkür etti.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Ahmet Yüksel Karahan ise 64. bilişim teknoloji sınıfını kurduklarını belirterek, “Bilişim teknolojisi sıfır atık geri dönüşüm projesi kapsamında bir okulumuza daha teknoloji sınıfı kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın gözlerindeki bu mutluluklar bizi de mutlu ediyor. Teknoloji ve bilişimle geleceklerini inşa edeceğiz. Çağımız artık bilim ve teknoloji çağı olarak biliniyor. Bunları takip etmek çok önemli. Bu çocuklarımızın da bunlardan mahrum kalmaması için elimizden geleni üniversite olarak yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Okul idaresi ve öğrenciler, sınıf ve yardımlar için Kızılay Siverek Şubesine teşekkür etti.

Galeri
📆 26 Şubat 2022 Cumartesi 17:02   ·   💬 0 yorum   👀 392 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek belediyesi SİVEREKHABER ŞANLIURFA GAZETESİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazetesi siverek gazeteleri Siverek Kızılay Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREKGAZETELERİ FATİH ERBAKAN SİVEREK HABER VALİ ERİN AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Urfa Haber Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN YILDIZ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK SON DAKİKA ŞANLIURFA HABER GÜNEYDOĞU GAZETESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şuçgad’tan siverek hedef gazetesi Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFAHABER