MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » KIZILAY SİVEREK’TE ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇTI
KIZILAY SİVEREK’TE ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇTI
KIZILAY SİVEREK’TE ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde engelli öğrencilerin okullardaki eğitimine katkı sağlamak amacıyla özel eğitim sınıfı oluşturuldu.

 

Özel eğitim ve desteğe ihtiyaç duyan çocukların yaşıtlarıyla aynı okula devam edebilmeleri amacıyla Kızılay tarafından sürdürülen proje kapsamında kırsal Sarıören Mahallesi’ndeki Şehit İbrahim İnco ilk ve ortaokulunda özel eğitim sınıfı yapıldı.

 

Özel eğitim alan çocukların becerilerinin gelişmesine yönelik düzenlenen sınıfa çeşitli eğitici malzemeler yerleştirildi.

 

Okulun özel eğitim öğretmeni Betül Karadaş Yalçı, daha önce birçok sınıfı incelediğini belirterek, “Birçok okulda özel eğitim sınıflarını gezdim ve inceleme yaptım. Özel eğitim sınıflarında materyal çok önemli olduğu için bunun üzerinde durdum. Sınıfımız bu açıdan çok zengin ve öğrencilerimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Sınıf için okul idarecilerimiz ve Kızılay’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Kızmaz, yaptığı açıklamada, “En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen ve dezavantajlı öğrencilerimize bu güzel sınıfı kazandıran Türk Kızılayına teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

Türk Kızılay’ı Siverek Temsilcisi Mehmet Sırrı Karahanlı yaptığı açıklamada, okul müdürünün başvuru üzerine özel öğrencilere yönelik özel bir sınıf düzenlediklerini belirterek, “Bugün de sınıfımızın açılışını yaptık. Okulumuz idarecilerini ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Sınıfımızı özel öğrencilerimizin kullanabileceği şekilde tesis ettik.” dedi.

 

Sınıfın açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener, Kızılay Siverek Temsilcisi Mehmet Sırrı Karahanlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Kızmaz, öğretmenler ile Kızılay gönüllüleri katıldı.

 

Galeri
📆 03 Kasım 2020 Salı 17:02   ·   💬 0 yorum   👀 1.817 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazeteleri SİVEREK HABER ŞANLIURFAHABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor FATİH ERBAKAN ŞANLIURFA GAZETESİ Şuçgad’tan Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazete siverek hedef gazetesi Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor gazete siverek Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Urfa Haber Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek gazetesi AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN YILDIZ SİVEREKGAZETELERİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor!