MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » KIZILAY SİVEREK’TE ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇTI
KIZILAY SİVEREK’TE ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇTI
KIZILAY SİVEREK’TE ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde engelli öğrencilerin okullardaki eğitimine katkı sağlamak amacıyla özel eğitim sınıfı oluşturuldu.

 

Özel eğitim ve desteğe ihtiyaç duyan çocukların yaşıtlarıyla aynı okula devam edebilmeleri amacıyla Kızılay tarafından sürdürülen proje kapsamında kırsal Sarıören Mahallesi’ndeki Şehit İbrahim İnco ilk ve ortaokulunda özel eğitim sınıfı yapıldı.

 

Özel eğitim alan çocukların becerilerinin gelişmesine yönelik düzenlenen sınıfa çeşitli eğitici malzemeler yerleştirildi.

 

Okulun özel eğitim öğretmeni Betül Karadaş Yalçı, daha önce birçok sınıfı incelediğini belirterek, “Birçok okulda özel eğitim sınıflarını gezdim ve inceleme yaptım. Özel eğitim sınıflarında materyal çok önemli olduğu için bunun üzerinde durdum. Sınıfımız bu açıdan çok zengin ve öğrencilerimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Sınıf için okul idarecilerimiz ve Kızılay’a teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Kızmaz, yaptığı açıklamada, “En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen ve dezavantajlı öğrencilerimize bu güzel sınıfı kazandıran Türk Kızılayına teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

Türk Kızılay’ı Siverek Temsilcisi Mehmet Sırrı Karahanlı yaptığı açıklamada, okul müdürünün başvuru üzerine özel öğrencilere yönelik özel bir sınıf düzenlediklerini belirterek, “Bugün de sınıfımızın açılışını yaptık. Okulumuz idarecilerini ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Sınıfımızı özel öğrencilerimizin kullanabileceği şekilde tesis ettik.” dedi.

 

Sınıfın açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gelener, Kızılay Siverek Temsilcisi Mehmet Sırrı Karahanlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Kızmaz, öğretmenler ile Kızılay gönüllüleri katıldı.

 

Galeri
📆 03 Kasım 2020 Salı 17:02   ·   💬 0 yorum   👀 984 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 ARALIK 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 3 ARALIK 2020 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR