MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » KOLUNU MAKİNEYE KAPTIRAN HASTANIN ELİ 4 AMELİYATLA KURTARILDI
KOLUNU MAKİNEYE KAPTIRAN HASTANIN ELİ 4 AMELİYATLA KURTARILDI
KOLUNU MAKİNEYE KAPTIRAN HASTANIN ELİ 4 AMELİYATLA KURTARILDI

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan El Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Numan Atılgan başarılı bir operasyona daha imza attı.

Şanlıurfa’da tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan 42 yaşındaki Bakır Dipbakuz’un makineye kaptırdığı kolunda kemik, kas ve tendon yaralanmaları oluştu. Elinde ve kolunda yüzde 60 a yakın yumuşak doku kaybı mevcut olan hasta ambulansla Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Acil Serviste ilk müdahalesi yapılan hastaya acil ameliyat planlandı.

Bu tarz zor ve riskli ameliyatları başarı ile gerçekleştiren El Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Numan Atılgan tarafından ameliyatı planlanan hastanın ilk müdahalesi yapılarak elin ve kolun dolaşımı sağlandı. Yumuşak doku hasarına bağlı kemik ve tendonları açıkta olan hastaya enfeksiyonu engellemek için aşamalı olarak iki kez enfekte ve cansız dokularına temizlik ameliyatı yapıldı. Ciddi yumuşak doku defekti olan hastanın uyluğundan eline serbest doku nakli planlandı. 7 saat süren zorlu ameliyatla uyluğundan alınan 35*25 cm büyüklüğündeki doku, hastanın eli ve koluna nakledildi.

Op. Dr. Atılgan yapılan başarılı operasyonla ilgili şunları söyledi;  “Hastamıza aşamalı olarak 4 ameliyat gerçekleştirdik. Ameliyat sonrası takiplerinde problem yaşamadığımız hastamızın taburculuğunu planlanmaktayız. Böyle ciddi ve kompleks yaralanmalar hastanemiz el cerrahisi kliniğinde başarıyla yapılmakta olup hastanemizin güçlü alt yapısıyla bölgemize hizmet vermeye hazırız” dedi.

 

 

📆 18 Aralık 2020 Cuma 15:50   ·   💬 0 yorum   👀 2.557 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 17 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi – 16 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Urfa Haber GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. FATİH ERBAKAN siverek belediyesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREK HABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREKGAZETELERİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA GAZETESİ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek gazete ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek hedef gazetesi siverek gazetesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz SİVEREKHABER BAŞKAN YILDIZ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazeteleri Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti gazete siverek Şuçgad’tan ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor