MENÜ ☰
KORONAYA KARŞI ŞİİR YARIŞMASI
KORONAYA KARŞI ŞİİR YARIŞMASI

Koronavirüs önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Evde kal çağrısı yapmakta.

AGD Evde kal sloganıyla bir süredir evlerinde sosyal izalasyona giren vatandaşlarımız İçin AGD genel merkezi sosyal medya üzerinden mini konserler vermektedir.

Agd genel merkezinin tüm il ve ilçelere örnek olan çalışmaları, Agd teşkilatlarını hareketlendirdi.

Her devrin ve her neslin önünde yeni biçimler ve yeni araçlarla islamın mesajlarını yayma görevi inancında olan ve “iman varsa imkan vardır. “ şiarıyla çalışan Milli Görüş Mensubu Anadolu Gençlik Derneği Eyyubiye Temsilciliği bu kapsamda #Evdekal çağrısı süresi boyunca sosyal medya üzerinden çeşitli çalışmalar yapma kararı aldı.

#Evdekal çağrısına destek vermek ve çalışmalarını devam ettirmek amacıyla AGD-MGV Eyyubiye temsilciliği #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyada ödüllü şiir seslendirme yarışması düzenliyor. Şiir seslendirme yarışması #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyada 30 Nisana kadar devam edecek. Şiir seslendirme yarşmasına özelde Eyyübiye gençliği genelde Tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşları katılabilecek.

Şiir seslendirme yarşması videolu olması şeklinde düzenlenmiş. Buna göre videonun içeriği şu şekilde olması istenmektedir.

Katılımcıların”ad-soyad, memleket (öğrenci ise okul ve sınıfını) ifade etmesi ile beraber, kimin hangi şiirini okuduğunu ifade etmesi ve şiiri seslendirmesi” şeklindedir.

Yarışma için üç şairimiz belirlendi

Mehmet Akif Ersoy

Necip Fazıl kısakürek

Ekrem Şama

Şairlerinin şiirleri ile sınırlı tutuldu.

Bu çerçevede çekilen şiir seslendirme videoları #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyaya yüklenmesi beklenmektedir.

#AsımınNesliŞiirOkuyor etiketiyle sosyal medyaya yüklenen şiir seslendirme videoları komisyon tarafından değerlendirilecek. İlk beşe giren şiir seslendirmeleri sosyal medyada anket yöntemiyle birinci olanı belirlenecek.

📆 06 Nisan 2020 Pazartesi 14:42   ·   💬 0 yorum   👀 262 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR