MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Kursiyerler el Emeği Göz Nuru Eserlerini Sergiledi
Kursiyerler el Emeği Göz Nuru Eserlerini Sergiledi
Kursiyerler el Emeği Göz Nuru Eserlerini Sergiledi

Siverek Belediyesince açılan çeşitli kurslarda öğrenim gören kursiyerler, yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru eserleri halkın beğenisine sundu.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan çeşitli el sanatları ve biçki dikiş kurslarına katılan kursiyer kadınlar yaptıkları el işleri, yağlı boya resimler ile yerel kıyafetleri sergiledi.

Mehmet Lamih Odabaşı Parkında düzenlenen serginin açılışı Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler ve Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın tarafından yapıldı.

Sergiyi gezen Kaymakam Çiftçiler ve Başkan Aydın, kadınların bir yıl süresince yaptığı işlerden dolayı tebrik ederek başarı diledi.

Başkan Aydın, kadınlara yönelik eğitimlerde pozitif manada ayrımcılık yaptıklarını belirterek, sergilenen eserleri beğendiklerini söyledi.

Serginin ardından Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce Kaymakam Çiftçiler, Başkan Aydın ve Başkan Yardımcısı Ali Gelener’e kadınlar tarafından hazırlanan hat sanatlı tabak verildi.

Açılışa Kaymakam Mustafa Çiftçiler ve Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’ın yanı sıra daire amirleri ile birim müdürleri katıldı.

📆 09 Ağustos 2019 Cuma 14:14   ·   💬 0 yorum   👀 178 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir