MERAL AKŞENER BUCAK AŞİRETİ İLE BİR ARAYA GELDİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » MERAL AKŞENER BUCAK AŞİRETİ İLE BİR ARAYA GELDİ
MERAL AKŞENER BUCAK AŞİRETİ İLE BİR ARAYA GELDİ
MERAL AKŞENER BUCAK AŞİRETİ İLE BİR ARAYA GELDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Şanlıurfa’da ziyaretleri kapsamında Bucak Aşiret Lideri Sedat Edip Bucakla Kurmaylarıyla Beraber Bir araya geldi.

Meral Akşener Güneydoğu’da atağa kalktı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Şanlıurfa ziyareti sonrası Siverek’te Bucak aşireti lideri eski DYP milletvekili Sedat Edip Bucak ile bir araya geldi.
AK Parti’nin kalesi olarak bilinen Şanlıurfa’da binlerce araç ile karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Akşener, bölge de en etkin aşiret olan ve uzun dönem Türkiye Büyük Millet Meclisinde Şanlıurfa milletvekiliği yapan Sedat Edip Bucak ile görüştü. Siverek’te gerçekleşen görüşmeye İYİ Parti’nin tüm kurmayları da yer aldı.
Seçim sürecine çok hızlı bir şekilde çalışan Akşener özellikle Doğu ve Güneydoğu’dan büyük beklenti içerisinde olduğu belirtildi.
Sürpriz görüşme sonrası taraflardan hiç bir açıklama yapılmazken, siyasi kulislerde ise bu ziyaretin çok büyük önem taşıdığı söyleniyor.

Bucak ziyareti sonrası istifa

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bucak aşireti lideri Sedat Edip Bucak ile görüşmesinin ardından istifa geldi. İYİ Parti Genel Merkezinde danışmanlık görevinde bulunan Mahmut Cevheri’nin partisiyle yollarını ayırdığı öğrenildi. Cevheri ailesi Şanlıurfa siyasetinde uzun yıllar görev almış bir aile olarak biliniyor.

Galeri
📆 05 Eylül 2022 Pazartesi 11:16   ·   💬 0 yorum   👀 581 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Nisan Cumartesi 2023 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 31 Mart 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR