MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR, SAĞLIKÇILARA SAHİP ÇIKTI
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR, SAĞLIKÇILARA SAHİP ÇIKTI
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR, SAĞLIKÇILARA SAHİP ÇIKTI

İyi Partili Doktor Vekilden Sağlıkçılara Tam Destek Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının görülmesinin ardından geçen 34 gün içerisinde hastalık tanısı konulanların sayısı 61 bine, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 1296’ya yükseldi.

 

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Corona Virüs Türkiye’ye geldiği gün yaptığı cesur açıklamasıyla dikkat çekmişti. Cesur, 15 Mart’ta yaptığı açıklamasında 14 gün tam izolasyon yapmazsanız 1 ay içinde binin üzerinde vatandaşımızı kaybederiz. Derhal 14 gün vatandaşa ekonomik destekli sokağa çıkma ilan edin diyerek yetkililere seslenmişti.

 

Milletvekili Aylin Cesur’un hemen her gün sosyal medya hesaplarından ve Meclis Kürsüsünden dile getirdiği bir diğer konu ise sağlık çalışanlarının risk altında olması ve senelerdir kendilerine verilen sözlerin tutulmaması idi. İYİ Partili Cesur, sağlık çalışanlarının güvenli şartlarda çalışmalarının sağlanması, kaybın en aza indirilmesi için bir an önce eksikliklerin ve tedbirlerin tam ve yeterli olarak belirlenerek, ivedilikle işleyişe konması için alınması gereken önlemleri belirlemek üzere, TBMM Başkanlığı’na Meclis Araştırması açılması için önerge verdi.

 

📆 14 Nisan 2020 Salı 14:23   ·   💬 0 yorum   👀 176 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR