MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN SAĞLIKÇILARA DESTEĞE DEVAM EDİYOR
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN SAĞLIKÇILARA DESTEĞE DEVAM EDİYOR
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN SAĞLIKÇILARA DESTEĞE DEVAM EDİYOR

DOKTOR VEKİL, BU DEFA ANESTEZİ TEKNİKER/TEKNİSYENLERİ VE PARAMEDİKLERİN YANINDA

 

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Meclis’te önerge rekoru kırmış, hemen her kesimden vatandaşın sorununu Meclis kürsüsüne taşımış ve önergeler vermişti. Milletvekili Aylin Cesur’un doktor kimliği ile bu önergelerin önemli bir bölümü de sağlık alanındaki sorunlara aitti. Türkiye’nin Korona ile karşılaştığı 10 Mart’tan bugüne, konuya ilişkin önemli beyanlar veren ve önerileri dikkate alınarak düzenlemeler yapıldığı gözlenen Doktor Milletvekili Aylin Cesur, koronadan en çok etkilenme ihtimali olan sağlıkçıların sorunlarını ve önerilerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tek tek taşımaya devam ediyor. Cesur’un bu defa ki ele aldığı 2 meslek grubu Paramedikler ve Anestezi Teknikerleri ile Teknisyenleri oldu.

 

Anestezi Tekniker ve Teknisyenlerinin hastanelerin en önemli personellerinden olduğunu belirten Cesur, her yıl katlanan mezun sayısı ve buna paralel olarak azalan kamuya alımlar sebebiyle yaklaşık 80.000 mezun sayısına ulaşıldığını, bir ameliyatın en iyi şekilde devam edebilmesi için olmazsa olmazlardan olan Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri’nin sağlık kurumlarının bir parçasından ziyade yapıtaşları olduğunu da ekledi. Atama sayılarının yetersiz oluşunun mezunlarda hayal kırıklığı yarattığına dikkat çeken Aylin Cesur, atama bekleyen Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri’nin Covid-19 salgınıyla mücadele edilen bu günlerde, istihdamlarının önündeki engellerin kaldırılması uygun olacaktır dedi ve Sağlık Bakanına sorular yöneltti.

 

📆 11 Haziran 2020 Perşembe 17:30   ·   💬 0 yorum   👀 247 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EYLÜL 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 25-09-2020 CUMA  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR