MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Milletvekili Gülpınar Seçim Bürosu Açılışına Katıldı
Milletvekili Gülpınar Seçim Bürosu Açılışına Katıldı
Milletvekili Gülpınar Seçim Bürosu Açılışına Katıldı

 

 

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, seçim bürosu açılışına katıldı.Ofis Mahallesinde Belediye Meclis Üyesi Adayı Celal Akıl tarafından yapılan seçim bürosunun açılışına Milletvekili Gülpınar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Siverek Belediye Başkanı Adayı Şeyhmus Aydın, il ve ilçe teşkilatı üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

 

AK Parti Siverek İlçe Başkanı Nedim Lale’nin selamlama konuşmasının ardından konuşan Şeyhmus Aydın, AK Parti’nin hizmet ve gönül belediyeciliğine talip olduklarını söyledi.

AK Parti hükümetlerinin Şanlıurfa’daki hizmetlerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zeynel Abidin Beyazgül ise, Siverek ilçesinin önemine değindi. Siverek’in her dönem AK Parti’nin yanında olduğunu belirten Beyazgül, destek talebinde bulundu.

Milletvekilliği döneminde hizmet alınabilmesi için her türlü çabayı gösterdiğini dile getiren Gülpınar, “Bakmayın siz bazılarının fitne, fesat, gıybet, yalan, dolan ve iftirayla iş yapmaya çalışmalarına ve devam edecekler. Belki de farklı şeyler çıkacak, hiç bunlara takılmayın. İstedikleri kadar konuşsunlar, iftira atsınlar, yalan söylesinler. Bunların hepsi boş. Benim eminim ki bir kere daha emaneti ehil ellere teslim edeceksiniz.” dedi.

Önümüzdeki dönemde yeniden milletvekili adayı olmayı düşünmediği dile getiren Gülpınar, şunları söyledi: “Bana emaneti 24 Haziran’da Siverek halkı olarak son defa verdiniz. Bir daha sizin karşınıza milletvekilliği adaylığı hususunda çıkmayacağım ve son defa veriyorsunuz demiştim ve Allah razı olsun beni bir kere daha meclise gönderdiniz ve yine son defa belediye başkan adaylarımıza sizden destek istiyorum. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmaya geldik.”

Gülpınar, İslam ülkeleri dışındaki diğer ülkelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı olduklarını söyledi.

Avrupa Parlamentosunun Türkiye raporunun içeriğine işaret eden Gülpınar, “Madem ki İslam alemi dışındaki o ülkeler Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlık besliyorsa ki en son Avrupa Birliği’nde Parlamentoda Dış İlişkiler Komitesi raporunda Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin başında olduğu müddetçe biz AB ile Türkiye arasındaki müzakereleri yürütemeyiz.

Bu durumda bizim Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmamız boynumuzun borcudur. Bu kadar basittir, başka hiçbir şey düşünmemize gerek yok.” ifadelerini kullandı.

Sözlerini ‘az laf çok iş’ diyerek sürdüren Mehmet Kasım Gülpınar, “Zaman çok çabuk geçiyor, 2014 yerel seçimlerinin ardından 5 yıl geçti ve 2019 yerel seçimlerine geldik. Yaptık ya da yapamadık, bazı sıkıntılar ve hatalarımız oldu ki bunların hepsini kabul ediyorum.

Biz bir söz verdik mi yerine getiririz ve biz boş konuşmayı sevmiyoruz, o bizim işimizde değil. Boş konuşmayla da kaybedecek vaktimiz yok. 5 yıl önce dedik ki belediye başkanını seçerseniz biz o belediye uğramayacağız, belediye başkanı ekibiyle beraber sizlerin verdiği oyun hakkını verecek ve gereğini yapacak dedik. 5 sene sonra anladık ki bu doğru değilmiş, kusura bakmayın diyoruz.

Biz bunun böyle olmasını arzu ettik ama kusura bakmayın. Bundan sonra Şeyhmus başkanı seçtiğinizde Zeynel bey ile beraber istişareli bir şekilde sürekli olarak bir araya gelerek istek ve talepleri yakından takip edeceğim

Bu konuda artık bir endişeniz olmasın. Milletvekilliğim bitene kadar elimden geleni yapacağım. Arkadaşlarımızla kol kola omuz omuza olacağız, Ankara’da takibini yapacağız.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanında bulunması gereken vasıflara da değinen Gülpınar, şu ifadeleri kullandı: “Belediye başkanı öncelikle adaletli olacak. Yandaçılık güzel, yandaşçılık çok tatlı hele ki yandaş müteahhit olunca yeme de yanında yat ama bizim arzumuz ve talebimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışı bu değil.

Önce adalet lazım, bilmem amcamın kirvesi, dayısı ya da yeğeni, bizim anlayışımız ve hizmetimiz bu olamaz.

Biz adaletli bir şekilde hizmet yapacağız ki az da gelse onu adaletli dağıtacağız. Belediye başkanının bir başka vasfı da merhametli olacak. Fakir fukarayla birlikte yürümeyen onun destekçisi olmayan onun evine girmeyen onun çayını içmeyen onun halini hatırını sormayan bir belediye başkanı AK Parti belediye başkanı olabilir mi? Bugün sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı buralar getiren belediye başkanlığı döneminde mağdura sahip çıkması neticesindedir.

Belediye başkanı erdemli ve faziletli olacak, fazilet sahibi olacak. Eğilip bükülüp makam için bizim belediyecilik anlayışımızda yok. 4. vasıf ise cesaretli olacak, her şeye rağmen düşmana karşı kafire karşı dinle uğraşan diyanetle uğraşan bu ülkeyi yıkmaya çalışanlara karşı cesaretli olacak.

Hizmet ise en son da yani 5. sırada gelecek. Çünkü hizmet kolaydır. Bu saydığım 4 vasıf Rabia işaretimizdir. Bu 4 vasıf belediye başkanında olsun hizmet bize ait olacak.

Büyükşehir belediye başkanımıza, milletvekili olarak bana ve ilçe belediye başkanımıza ait olacak. Hizmetten yana hiç şüpheniz olmasın.

Galeri
📆 02 Mart 2019 Cumartesi 16:11   ·   💬 0 yorum   👀 479 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR