MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR VE BAŞKAN ÇAKMAK STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.
MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR VE BAŞKAN ÇAKMAK STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.
MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR VE BAŞKAN ÇAKMAK STK  TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

Şanlıurfa milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve Belediye başkanı Ayşe Çakmak SİVİLDER’’in davetine icabet ederek Paşa Konağı Sosyal tesislerinde Siverek STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Siverek’in yapılması gereken hizmetleri konuşulduğu toplantıda Şanlıurfa Milletvekili MKYK üyesi ve AB uyum komisyonu başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Belediye başkanı Ayşe Çakmak SİVİLDER onursal başkanı Koçali Aymaz yönetim Kurulu üyeleri ve başkanı Ayhan Ekinci, Gıda Maddeleri Ve Esnaf Odası Başkanı Berat Dalaman, Maddeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Haci İnan, Terziler Ve Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hanifi Ay, Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Mecit Yakar Fırat Gezginler Kulubü başkanı Ferit Akçalı yer aldı.

Siverek STK Temsilcileri Milletvekili Gülpınar ve Başkan Çakmak’tan talepleri

1-Kenttin Su Sorunu
2- KYK Öğrenci Yurdun faaliyete geçmesi,
3- Organize sanayi bölgesi çalışmaları,
4-200 Yataklı Siverek Devlet Hastanemizin Anju bölümüne Cihaz alımını
5-,Küçük sanayi sitesinin Kavşak ve Trafik sinyalizasyon yapılması,Sanayi içinde bulunan tehlike arz eden Elektrik direklerinin iptal edilip şebekesini yer altına alınması
6-Kadın Doğum Hastanesi için ek bina yapılması
7 Diyarbakır Siverek Yolu ve Siverek Hilvan arası yol yapım işi

Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın STK Temsilcilerine yaptığı açıklamaları

Siverek Kent merkezinde faaliyette olan kuyuların kurumasından dolayı kentte önemli ölçüde su sıkıntısı yaşamaktadır. Bunun için Şuski tarafından kuyu derinleşme çalışmaları ve Ek Yeni Kuyuların kazılarak vatandaşın su surununu birkaç güne kadar giderileceğini, ek olarak Kentimizi önemli bir ölçüde uzun yıllar hizmet verecek Fırat suyunu 2022 yıllı sonuna %99 bitirilip İçme suyu şehre verilecek bunun sözünü veriyorum.
KYK Öğrenci yurdu ile ilgili iki sefer ihalesi yapılmış olup ihale eden firmaların girmemesinden dolayı ihale iptal edilmiştir. En kısa zamanda bununla ilgili bir formül bulunup kısa sürede onarımı yapımına başlanacaktır.

Organize Sanayi bölgesi çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Kalan bölümü çalışmaları büyük hızla devam ediyor İş adamlarını bu bölgemize çekmek için girişimlerimiz devam ediyor
200 Yataklı Siverek Devlet Hastanemizin Kardiyoloji Anju bölümüne Cihazlar alınmış olup kurulum aşaması için ilgili mercilerle görüşmeler devam ediyor.

Küçük Sanayi Sitemizin Kavşak ve Trafik Sinyalizasyonu için gerekli müracaatlar yapılarak bu sorunu çözümü için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Tehlike arz eden Elektrik direklerinin şebekesinin yer altına alınması için ilgili kurumu bilgi verilerek çalışmalar başlatılacaktır.

Siverek’te yıllardan beri vatandaşlarımızın hizmetine vereceğimiz Kadın Doğum Hastanesinin yapımı ile ilgili Sağlık Bakanlığından Şanlıurfa’ya iki ilçeye yapımı için sözünü almış bulunmaktayım bunların biri Siverek diğeri Viranşehir ilçemizdir. Girişimlerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor.

Diyarbakır Siverek Yolu tamamlamış Olup Siverek Hilvan arası Yolunda İhalesi yapılmış olup ödeneğin çıkmasını bekliyoruz bu yol ile ilgili gerekli yerlere iletişim halindeyiz biran evel çalışmaların yapılması için girişimlerimiz devam etmektedir.
Gülpınar Son olarak Siverek’imizin kalkınması ve hizmetlerin devamını önemsiyoruz. başta SİVİLDER olarak Siverek’te bulunan tüm STK üyelerine böyle güzel ve anlamlı bir toplantıda birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunları çözüm noktasında elimizden gelen ne varsa yapacağız dedi.

Vekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar ve Başkanımız Ayşe Çakmak’a Memleketimizin kalkınması ve hizmetlerin devamı için Siverek STK başkanları olarak gelecek olan bu hizmetler için Vekilimiz ve Başkanımızın yanında olduğumuzu belirtir bize düşen her görevde yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.
Bu konularla emeği geçen başta vekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar ve Başkan Ayşe Çakmak’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. dedi.

Galeri
📆 29 Ağustos 2022 Pazartesi 15:25   ·   💬 0 yorum   👀 515 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 1 Ekim 2022 Cumartesi –  www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 30 Eylül 2022 Cuma – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR