MENÜ ☰
Minik Yıldız Böbrek Bekliyor
Minik Yıldız Böbrek Bekliyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde nefrotik sendrom (böbrek kaynaklı protein kaçağı) nedeniyle yoğun bakıma alınan 3 yaşındaki çocuk, böbrek nakli bekliyor.Ayvanat Mahallesi’nde yaşayan Kasım ve Hacer Lale çifti, nefrotik sendrom (böbrek kaynaklı protein kaçağı) nedeniyle daha önce 2 çocuğunu kaybetti. Uzun yıllar hastalıkla mücadele eden Lale çiftinin dünyası, kızı Yıldız’a da aynı teşhisin konulmasıyla bir daha yıkıldı.

 

Şu an 3 yaşında olan Yıldız’a da nefrotik sendrom teşhisi konulması üzerine, ailenin mücadelesi tekrar başladı. Minik kızın tedavisi Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde devam ediyorken bir süre önce yoğun bakıma alındı.

Kızı gözlerinin önünde gün geçtikçe eriyen baba Kasım Lale, Şanlıurfa Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım kapısında sevindirici bir haber bekliyor.

Kendisi ve eşinin dokusunun uymaması nedeniyle elinden bir şey gelmeyen çaresiz baba, kızı için böbrek nakli verecek duyarlı vatandaşları bekliyor.

Hastalık nedeniyle uzun süreli işlerde çalışamadığını dile getiren baba Kasım Lale, “Uzun süren tedaviler nedeniyle kalıcı olarak bir iş yerinde çalışamıyorum. Haliyle geçim derdi, tedavi ve yol masrafları derken elimde avucumda olanı bitirdim. Bütün bunları da geçtim ki kızım gözlerimin önünde eriyor ve ben hiçbir şey yapamıyorum. Duyarlı vatandaşlardan rica ediyorum, kızım yoğun bakımda ve ölmesin.” dedi.

Galeri
📆 11 Eylül 2019 Çarşamba 16:32   ·   💬 0 yorum   👀 431 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR