MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Nissibi Köprüsü Bölge Halkının Umudu Oldu
Nissibi Köprüsü Bölge Halkının Umudu Oldu
Nissibi Köprüsü Bölge Halkının Umudu Oldu

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin incisi haline gelen Nissibi Köprüsü, bölge halkının umudu oldu.

1992 yılında Atatürk Barajı’nda su tutulmasıyla beraber Adıyaman-Şanlıurfa-Diyarbakır’ı birbirine bağlayan yol ve köprü sular altında kalınca bölge halkı ulaşımını feribotlarla sağlayarak yıllarca ekonomik ve sosyal mağduriyet yaşamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yapılan ve Türkiye’nin en uzun 4’üncü asma köprüsü unvanını alan Nissibi Köprüsü Şanlıurfa ve Adıyaman’ın yanı sıra doğu ile batı illerini de birbirine bağlayan önemli bir üçgen’de yer alması hem bölgenin ekonomisinin temel taşını oluştururken hem de bölge halkının yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırdı.

Köprü’de araç geçiş sayısının her yıl aratarak devam ettiği öğrenilirken her gün yaklaşık 500 yüz aracın geçtiği ve hafta sonları ise daha yoğun bir şekilde bölgeye gezi amaçlı gelen vatandaşlar Nissibi köprüsüne hayran kalıyor.

Köprüye ulaşım sağlayan 45 kilometrelik yolun ise daha önce tek şeritli olmasının ardından çift şeritli otoban standardında yapımına başlanılan yolun ise %80 kısmı bitme aşamasında gelmiş durumda yolun bitirilmesi için hummalı çalışmalar devam ediyor.

-‘’BAŞKANIMIZ ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’

Bölge köylerinde hayvancılıkla uğraşan Köprüyü ticaret amacıyla sık kullandığını belirten Mustafa Sabırdan, ‘’yıllarca feribotlarla karşıya geçip ticaretimizi yapıyorduk, çok zorluklar çektik günlerce yollarda kaldığımız bile oluyordu, bazı günler sabahlayarak feribot seferlerinin başlamasını bekliyorduk. Çok şükür köprü yapıldıktan sonra hayatımız kolaylaşmasının yanı sıra ekonomik olarak ta Bölge’de ticaret yapanlara katkısı oldu. Bizlere bu güzel eseri bırakan reisimize Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz, biz onu gönlümüzden geçen cümleyle telaffuz ettiğimiz için Cumhurbaşkanı ve Başkanımız olarak değil de reisimiz olarak biliyoruz, son yıllarda bölgeye kazandırdığı Nissibi Köprüsünün yanı sıra tek şeritli olan yolumuzu otoban standardına getirerek çift şeritli yola kavuşturdu, bizi bu zorluklardan kurtardığı için kendisine minnettarız’’ dedi.

-BÖLGE HALKI OLARAK MEMNUNUZ

Bölge halkı olarak köprünün yapılmasından dolayı memnun olduklarını belirten Ali İhsan Yolaçan, şunları söyledi: ‘’daha öce Siverek’ten 45 kilometrelik yolu tek şeritte giderek feribota ulaşıyorduk, tek şeritli yolda ölümlü kazalar meydana geliyordu, feribotta saatlerce bazen de günlerce takıldığımız bile oluyordu. Çok şükür şimdi hem yolumuz çok güzel oldu hem de Köprümüz bölgenin güzelliğini ortaya çıkardı, ekonomik açıdan ve turizm açısından güzel bir adım atılmış oldu’’ dedi.

Galeri
📆 14 Mart 2021 Pazar 15:32   ·   💬 0 yorum   👀 821 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 AĞUSTOS 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREKHABER Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA HABER FATİH ERBAKAN Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor gazete siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazete siverek SİVEREKGAZETELERİ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şuçgad’tan Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazeteleri Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfa Haber Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK HABER AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor BAŞKAN YILDIZ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek hedef gazetesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var!