MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Nissibi Köprüsü Bölge Halkının Umudu Oldu
Nissibi Köprüsü Bölge Halkının Umudu Oldu
Nissibi Köprüsü Bölge Halkının Umudu Oldu

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin incisi haline gelen Nissibi Köprüsü, bölge halkının umudu oldu.

1992 yılında Atatürk Barajı’nda su tutulmasıyla beraber Adıyaman-Şanlıurfa-Diyarbakır’ı birbirine bağlayan yol ve köprü sular altında kalınca bölge halkı ulaşımını feribotlarla sağlayarak yıllarca ekonomik ve sosyal mağduriyet yaşamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yapılan ve Türkiye’nin en uzun 4’üncü asma köprüsü unvanını alan Nissibi Köprüsü Şanlıurfa ve Adıyaman’ın yanı sıra doğu ile batı illerini de birbirine bağlayan önemli bir üçgen’de yer alması hem bölgenin ekonomisinin temel taşını oluştururken hem de bölge halkının yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırdı.

Köprü’de araç geçiş sayısının her yıl aratarak devam ettiği öğrenilirken her gün yaklaşık 500 yüz aracın geçtiği ve hafta sonları ise daha yoğun bir şekilde bölgeye gezi amaçlı gelen vatandaşlar Nissibi köprüsüne hayran kalıyor.

Köprüye ulaşım sağlayan 45 kilometrelik yolun ise daha önce tek şeritli olmasının ardından çift şeritli otoban standardında yapımına başlanılan yolun ise %80 kısmı bitme aşamasında gelmiş durumda yolun bitirilmesi için hummalı çalışmalar devam ediyor.

-‘’BAŞKANIMIZ ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’

Bölge köylerinde hayvancılıkla uğraşan Köprüyü ticaret amacıyla sık kullandığını belirten Mustafa Sabırdan, ‘’yıllarca feribotlarla karşıya geçip ticaretimizi yapıyorduk, çok zorluklar çektik günlerce yollarda kaldığımız bile oluyordu, bazı günler sabahlayarak feribot seferlerinin başlamasını bekliyorduk. Çok şükür köprü yapıldıktan sonra hayatımız kolaylaşmasının yanı sıra ekonomik olarak ta Bölge’de ticaret yapanlara katkısı oldu. Bizlere bu güzel eseri bırakan reisimize Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz, biz onu gönlümüzden geçen cümleyle telaffuz ettiğimiz için Cumhurbaşkanı ve Başkanımız olarak değil de reisimiz olarak biliyoruz, son yıllarda bölgeye kazandırdığı Nissibi Köprüsünün yanı sıra tek şeritli olan yolumuzu otoban standardına getirerek çift şeritli yola kavuşturdu, bizi bu zorluklardan kurtardığı için kendisine minnettarız’’ dedi.

-BÖLGE HALKI OLARAK MEMNUNUZ

Bölge halkı olarak köprünün yapılmasından dolayı memnun olduklarını belirten Ali İhsan Yolaçan, şunları söyledi: ‘’daha öce Siverek’ten 45 kilometrelik yolu tek şeritte giderek feribota ulaşıyorduk, tek şeritli yolda ölümlü kazalar meydana geliyordu, feribotta saatlerce bazen de günlerce takıldığımız bile oluyordu. Çok şükür şimdi hem yolumuz çok güzel oldu hem de Köprümüz bölgenin güzelliğini ortaya çıkardı, ekonomik açıdan ve turizm açısından güzel bir adım atılmış oldu’’ dedi.

Galeri
📆 14 Mart 2021 Pazar 15:32   ·   💬 0 yorum   👀 716 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 16 NİSAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA HABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler FATİH ERBAKAN Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREK HABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREKGAZETELERİ Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu BAŞKAN YILDIZ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFA GAZETESİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazete Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER SİVEREKHABER gazete siverek Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek hedef gazetesi Urfa Haber Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şuçgad’tan BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazeteleri Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu