MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » NİSSİBİ KÖPRÜSÜNDE MOTORLA GEZİ TURLARI ARTTI
NİSSİBİ KÖPRÜSÜNDE MOTORLA GEZİ TURLARI ARTTI
NİSSİBİ KÖPRÜSÜNDE MOTORLA GEZİ TURLARI ARTTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesiyle Adıyaman Kâhta ilçelerinin birbirine bağlayan Türkiye’nin üçüncü asma köprüsü olan Nissibi köprüsü bölgede ticarete ve turizme büyük katkı sağlarken, Bölgeye gelen ziyaretçiler köprünün çevresinde motor keyfi yapıp doğal güzelliklerin tadına varıyorlar.

Türkiye’nin 3. Büyük asma köprüsü konumunda olan Nissibi köprüsünün yanında Siverek Belediyesince yaptırılan Recep Tayip Erdoğan mesire alanına her gün yüzlerce ziyaretçi gelirken bazıları motor ve teknelerle bölgeyi gezmek istemeleri bu alanda yeni bir iş kolu oluşturdu.

 

 

 

Takoran bölgesinde yaşayan vatandaşlar motorla balıkçılığın yanısıra bölgeye gelenleri Atatürk barajında gezdirmek ve bu işten para kazanmak için yeni tekneler ve motorlar alarak bölgeye gelen yerli ve yabancı Turistlere nehir turları düzenliyorlar.

 

 

Bölgenin tanıtılması bölgenin turizme kazandırılması amacıyla tanıtım programları yapan Fırat Gezginler kulübü Başkanı Ferit Akçalı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Bölgenin doğal güzelliklerini, koylarını gelen misafirlere tanıtmak için kulüp olarak bizde bir tekne satın aldık. Bölgede çok sayıda insan turizm ticareti yapmak için tekne satın almış bölgede şu anda elektrikli tekneler bile var çevre köylerde yaşayan insanlar motor satın alarak hem modern balıkçılık hem de bölgeye gelen insanları gezdirmek amacıyla motor almışlar bunlar güzel gelişmeler ama bölgenin tamamen doğal turizmin hizmetine girmesini talep ediyoruz ve bu amaçla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Galeri
📆 05 Eylül 2020 Cumartesi 14:10   ·   💬 0 yorum   👀 2.093 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 14 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR