MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Oda Başkanından Örnek Çağrı
Oda Başkanından Örnek Çağrı
Oda Başkanından Örnek Çağrı

Siverek’te Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdul Vahit Sevdalı, yılbaşı gecesi silah sıkılmaması konusunda esnaf ve vatandaşlara karanfil dağıtarak uyardı. Bölge halkının yeni yılın karşılandığı ilk dakikalarda yeni yıl sevincini silah sıkarak karşılanmaması amacıyla esnafı ve vatandaşları uyaran oda başkanı Abdul Vahit Sevdalı, yeni yılın çiçek ve kitaplarla karşılanmasını istedi.

 

Oda yönetimi olarak bu yıl farkındalık oluşturmak için böyle bir karar alındığını dile getiren Sevdalı, “Geçmiş yıllarda gerek yılbaşında gerekse düğünlerde sıkılan silahlar yüzünden onlarca insanımız öldü ya da yaralandı.

Bizim de vatandaşlarımızdan ricamız artık silahlara veda edelim, silahlar sıkılmasın istiyoruz. Biz diyoruz ki artık yılbaşını silahla değil, çiçek, gül ve kitaplarla karşılayalım. İhtiyaç sahiplerine, kimsesizlere yardımda bulunalım. Hoşgörü ve nezaket ile yeni yılları karşılayalım, silahlarla değil.” dedi.

Özel günlerin silahlarla karşılanmaması gerektiğini belirten Ayvanat Mahalle muhtarı Habeş Akgül, “Gıda odası başkanımıza böylesine güzel bir uyarıyla geldiği için teşekkür ederiz. Bundan sonra yılbaşını ve özel günlerimizi silah değil de böylesine güzel çiçeklerle kutlayabilirsek ne mutlu bizlere.” diye konuştu.

Şire pazarı esnaflarından İzzetin Çay ise silahlanma karşı olduklarını söyleyerek yeni yılın çiçeklerle karşılanması gerektiğini ifade etti.

📆 27 Aralık 2019 Cuma 16:26   ·   💬 0 yorum   👀 665 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR