MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Öğrenciler Yaz Tatilini Dolu Dolu Yaşıyor
Öğrenciler Yaz Tatilini Dolu Dolu Yaşıyor
Öğrenciler Yaz Tatilini Dolu Dolu Yaşıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Siverek Temsilciliğince açılan yaz okuluna katılan öğrenciler, yaz tatilini dolu dolu yaşıyor.Yaklaşık 350 öğrencinin kayıt yaptırdığı TÜGVA Siverek Temsilciliği bu alanda Şanlıurfa ilçeleri arasında birinciliği elde etti.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Mehmetçik, İsmet Paşa ve Halit Gülpınar okullarında faaliyetleri sürdürülen yaz okuluna katılan öğrencilere temel derslerin yanı sıra değerler eğitimleri de veriliyor.

Çeşitli spor dalları kurslarının yer aldığı yaz okulunda öğrencilere ata oyunları olan Matrak ve Mangala eğitimleri de veriliyor.

Spor saatinde basketbol ve futbolun yanı sıra savunma sanatları sporuyla yetenekleri sergileyen çocuklar, bir yandan eğlenirken öte yandan öğreniyor.

Bir ülkenin geleceğine yön vermesinin ancak çocukların aldığı eğitimle mümkün olabileceğini dile getiren TÜGVA Siverek Temsilcisi Ramazan Lale, hedeflerinin şuurlu gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Yaz okulundaki öğrencilerinin iyi bir eğitim almaları için yoğun bir çaba gösterdiklerini belirten Lale, şu ifadeleri kullandı: “Vatanına, milletine, bayrağına ve dinine bağlı şuurlu gençlerin yetişmesi hepimizin temennisidir. Bu noktada herkesin elinden geleni ortaya koyması gerekiyor. TÜGVA Siverek Temsilciliği olarak ekibimizle devletimizin verdiği eğitimi desteklemek ve çocuklarımızın yaz tatilini dolu dolu yaşamaları için bir çalışma içerisine girdik. Gerek Kaymakamımız Sayın Mustafa Çiftçiler’e gerek Belediye Başkanımız Sayın Şeyhmus Aydın’a ve diğer kurumlarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Lale ayrıca kurs ve bina konusunda destek veren Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Öte yandan devam eden yaz okullarını ziyaret eden Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Cumali Karavar, çeşitli kurslarda eğitim gören öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli ikramlarda bulundu.TÜGVA’nın önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Karavar, emeği geçenlere teşekkür etti.

📆 19 Temmuz 2019 Cuma 17:18   ·   💬 0 yorum   👀 522 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 TEMMUZ 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 29 TEMMUZ 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ FATİH ERBAKAN SİVEREK HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazeteleri Şuçgad’tan Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA GAZETESİ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFAHABER Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek gazetesi gazete siverek siverek gazete Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü BAŞKAN YILDIZ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Urfa Haber Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. ŞANLIURFA HABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREKHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor!