MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ÖĞRENCİLERDEN KUMBARAYA OYUNCAK VE KİTAP DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KUMBARAYA OYUNCAK VE KİTAP DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KUMBARAYA  OYUNCAK VE KİTAP DESTEĞİ

Siverek’te ihtiyaç sahibi çocuklar ve kitapları olmayan kütüphaneler yararına kurulan “kitap ve oyuncak kumbarası” dolmaya başladı.

Bir süre önce Umutlu Yaşam Derneği (Umut-Der) tarafından kırsal mahalle okullarındaki kütüphanelerin kitap ihtiyacını karşılanmasının yanı sıra ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilmesi amacıyla “kitap ve oyuncak kumbaraları” kuruldu.
Kampanya kapsamında Halit Gülpınar Ortaokulu öğrencilerince 35 koli kitap ve oyuncak kırsaldaki öğrencilere gönderilmek üzere Lezgo Parkındaki kumbaraya bırakıldı.
Bir süre başlattıkları kampanyaya ilginin arttığını belirten Umut-Der. Başkanı Cumali Karavar, “Kampanyamızın ikinci paydaşı Halit Gülpınar Ortaokulu idarecileri, öğrenci ve velilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.
Okulumuzda toplanan kitap ve oyuncakları Katırkuyu ve Duydum mahallelerindeki okul kütüphanelerine göndermeyi planlıyoruz.
Okulumuzdan gelen yaklaşık 2 bin kitabın tasnifi yapıldıktan sonra okulların ihtiyaç durumlarına göre bırakacaklar.” dedi.
Okul olarak bu tür kampanyalara her zaman destek verdiklerini belirten
okul müdürü İbrahim Karakaş, “Anlamlı ve bu güzel projede bizim katkımız olsun istedik.
Öğrencilerimizle birlikte topladığımız kitapları bugün kumbaraya teslim ettik.
Dernek yönetimine bu anlamı proje için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

📆 28 Şubat 2020 Cuma 09:51   ·   💬 0 yorum   👀 222 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir