MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ÖĞRENCİLERİN YÜREGİ ENGELLİLER İÇİN ATTI
ÖĞRENCİLERİN YÜREGİ ENGELLİLER İÇİN ATTI
ÖĞRENCİLERİN YÜREGİ ENGELLİLER İÇİN  ATTI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde ortaokul öğrencileri, düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirle 2 bedensel engelliye akülü tekerlekli sandalye aldı. Güney Mahallesindeki Halit Gülpınar Ortaokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kermes düzenledi. Kermeste yöresel yemeklerin yanı sıra velilerin evde hazırladığı tatlı ve içecekler satışa sunuldu.

 

Kermese öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 2 gün açık kalan ve yoğun ilgi gören kermesten elde edilen gelirle, ihtiyaç sahibi 2 yürüme engelliye akülü tekerlekli sandalye alındı.

Tekerlekli sandalyeler okulda düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Tekerlekli sandalyeye kavuşan ve mutluluğu yüzüne yansıyan 1. sınıf öğrencisi Enis Okutan (7), daha önce annesinin sırtında okula gittiğini söyledi.

Sandalyeye kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten Okutan, “Artık okula akülü sandalyemle gideceğim. Annem beni omuzuna almak zorunda kalmayacak. Parka, markete, misafirliğe, annemi çağırmaya kendim gideceğim. Annem para verince ablam beni götürmek zorunda kalmayacak, ben kendim tek başıma markete gideceğim. Akülü sandalyem olduğu için çok mutluyum.” dedi.

Enis’in sandalyeye kavuşmasında payının olması nedeniyle mutlu olduğunu dile getiren okulun 8. sınıf öğrencisi Beyza Çiçek, şunları söyledi: “Böyle bir çalışmada bizleri destekledikleri için öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Engelli arkadaşlara yardımcı olabildiğimize çok sevindim. Onlarda artık bizler gibi dışarı çıkıp çevrelerini tanıyabilecek. En azından okula kolay bir şekilde gidebilecekler.

Öğrencilerin bu tür etkinliklerle engellilere karşı empati kurabildiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hakan Çiftel, engellilerin yaşadıkları zorlukları görebilmeleri açısından etkili olduğunu söyledi.

Tekerlekli sandalye almak amacıyla kermesi düzenleyenlere teşekkür eden Ziynet Yaşar (52), öğrencilerin duyarlı olduklarını söyledi.

📆 08 Aralık 2019 Pazar 15:56   ·   💬 0 yorum   👀 415 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR