MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » PANDEMİ TEDBİRLERİ ECZACILARI SALGINDAN KORUDU
PANDEMİ TEDBİRLERİ ECZACILARI SALGINDAN KORUDU
PANDEMİ TEDBİRLERİ ECZACILARI SALGINDAN KORUDU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde eczanelerde uygulanan koronavirüs tedbirleri eczacıları ve çalışanları salgına karşı korudu.

Kovid-19 nedeniyle Türkiye’de birçok eczacı ve teknisyen hayatını kaybederken ilçede tedbirleri uygulayan eczacılar, koronavirüsten korunmayı başarıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan pandemi tedbirlerini aksatmayan eczaneciler ve çalışanlar, gelen hastalara tedbirleri hatırlatmayı unutmuyor.

Sağlık çalışanları arasında 2. risk grubunda olan teknisyenler ve çalışanlar, tedbirlere uyulması durumunda salgının en az zararla atlatılacağına inanıyor

Türkiye’de 10’u eczacı 2’si eczane çalışanı olmak üzere 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi

Eczacı Mustafa Hivi Abikoğlu, gazeteci – yazar Şükrü Dolaş’a yaptığı açıklamada, Siverek ilçesinde faaliyet yürüten eczanelerin pandemi tedbirlerine uyarak korunduklarını söyledi.

Kovid-19 salgınının sadece Türkiye’yi değil dünyayı etkilediğine değinen Hivi Abikoğlu, “Kovid-19 maalesef insanlığın başına dert olan bir hastalık oldu. Biz eczacılar Siverek’te özellikle sosyal mesafe, hijyenik koşullar ve maske tedbirlerini tam anlamıyla uyguladık. Bugüne kadar Siverek ilçesinde hiçbir eczacı ve kalfamız salgına yakalanmadı. Tabi yakalanmamamızın temel sebebi de pandemi tedbirlerine harfiyen uymamızdır. Çünkü gelen hastalarımıza maskesiz girmemeleri konusunda uyarıda bulunuyoruz. Onun yanı sıra gelen her hastaya dezenfekte ikram ediyoruz ki bu şekilde korunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Eczaneye maskesiz gelenlere maskede verdiklerini dile getiren Abikoğlu, “İnsanlarımızın salgın konusunda çok dikkatli ve duyarlı olması gerekiyor. Çünkü virüs dünyayı etkisi altına almış ve bunun önüne geçmenin yolu da tedbirlere uymaktan geçiyor. Biz eczacılar sağlık çalışanlarının ardından risk grubunda olan kişileriz. Çünkü insanlar hastaneden çıktıktan sonra soluğu ilaç almak için eczanede alırlar. Bazen şüpheli hastaların bile geldiği oluyor ki bu çalışanlarımız için büyük bir risktir. Bu açıdan gelen hastaları kurallara uymaları konusunda uyarıyoruz. Bu konuda da başarışı olduğumuza inanıyoruz. İlçemizde koronavirüs kaynaklı hayatını kaybeden eczacı olmadı ancak ülkemizde hayatını kaybedenler oldu. Üzücü bir durum, Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Eczacı Abikoğlu, aşı konusunda bir kafa karışıklığı olsa da aşının yapılmasından yana olduğunu belirtti.

 

Galeri
📆 25 Aralık 2020 Cuma 13:03   ·   💬 0 yorum   👀 1.825 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 17 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi – 16 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı FATİH ERBAKAN BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Urfa Haber siverek hedef gazetesi ŞANLIURFAHABER Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti SİVEREKHABER ŞANLIURFA GAZETESİ siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek gazete Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKGAZETELERİ ŞANLIURFA HABER Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek belediyesi gazete siverek siverek gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREK HABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şuçgad’tan Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış BAŞKAN YILDIZ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazeteleri