MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » PATATESİN İÇİNDE TOPRAKSIZ ÇİÇEK YETİŞTİRİLDİ
PATATESİN İÇİNDE TOPRAKSIZ ÇİÇEK YETİŞTİRİLDİ
PATATESİN İÇİNDE TOPRAKSIZ ÇİÇEK YETİŞTİRİLDİ

Şanlıurfa’da bir vatandaş çiçeklere olan sevgisini ve merakını ileriye taşıyarak patatesin içinde topraksız Alovera çiçeğini yetiştirdi.

 

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde doğan ve 21 yaşında olan Emine Alıcı Çiçekleri çok seven ve çiçeklere olan merakından dolayı yıllardır evinde çeşit çeşit çiçekler yetiştiriyor.

Bahçesindeki çiçek çeşitlerini çoğaltmaya başlayan Emine Alıcı, çiçek sevgisi onu daha ileriye taşıdı ve topraksız çiçek yetiştirmeyi başardı.

Topraksız çiçek yetiştirebilirim düşüncesiyle yola çıkan Emine Alıcı, ilk defa topraksız çiçek yetiştirme deneyine başlayarak Patates içinin bir kısmını çıkararak daha sonra içine Alovera bitkisini yerleştirdi.

Yapılan bu uygulama belli bir zamandan sonra sonuç verdi. Alovera Bitkisi patatesin içinde topraksız bir şekilde büyüdü.

Çiçeklerin ana kaynağı olmasına rağmen, Emine Alıcı Şanlıurfa’da bir ilk gerçekleştirdi ve topraksız çiçek yetiştirilebileceğini kanıtladı.

📆 09 Haziran 2020 Salı 13:28   ·   💬 0 yorum   👀 239 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

21 EYLÜL 2020 (www.siverekgazeteleri.com)
19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR