MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Polis Bayramında Şehitler Rahmetle Anıldı
Polis Bayramında Şehitler Rahmetle Anıldı
Polis Bayramında Şehitler Rahmetle Anıldı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’üncü yıldönümü münasebetiyle Şanlıurfa Polisevinde, şehit polis ailelerinin katılımıyla yemekli bir program düzenlendi.

 

Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli teşkilatlarından biri olan Polis Teşkilatının 174 yıldır solmayan bir yıldız gibi parladığını, güven ve huzurun teminatı olduğunu söyledi.

Polis teşkilatının devlet-millet kaynaşmasındaki önemine değinen Vali Erin, “Tüm polis teşkilatındaki kardeşlerimizi bu vesile ile tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Daha güçlü şekilde, daha nice yıldönümlerinin kutlanmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yine tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, mekanlarının cennet olmasını dileyerek, gazilerimize de hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin tarihinin, mücadeleler tarihi olduğunu söyleyen Vali Erin, “Dünyada kargaşa ve kaosun hüküm sürdüğü bu dönemde de Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir şekilde dimdik ayakta durmaya devam ediyor.

Tarihin hiçbir döneminde biz yerinde oturan, mücadel etmeyen, gerektiğinde savaşmayan, bu topraklar ve kutsal değerlerimiz uğruna şehit vermeyen bir millet olmadık.

Sürekli, hak ve batıl mücadelesinde hakkın tarafında, hukukun hakkaniyetin tarafında yer alan, bu tarafın sancaktarlığını yapan bir millet olduk. Allah’a şükürler olsun. Bugünkü mücadelemiz de aynı dün olduğu gibi, bugün de devam ediyor” diye konuştu.

Konuşmasının ardından programa katılan şehit aileleri ve gazilerin masalarını ziyaret ederek, hasbihal eden Vali Erin, günün anısına şehit ailelerine birer onurluk takdim etti.

Programa katılan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abdin Beyazgül de birer konuşma yaparak, katılımcıları selamladı.

📆 12 Nisan 2019 Cuma 16:38   ·   💬 0 yorum   👀 795 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 KASIM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR