MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » RABVE VAKFINDAN SİVEREK ENGELİLER DERNEĞİ ÜYESİNİN ÇOCUKLARINA BOT YARDIMI
RABVE VAKFINDAN SİVEREK ENGELİLER DERNEĞİ ÜYESİNİN ÇOCUKLARINA BOT YARDIMI
RABVE VAKFINDAN SİVEREK ENGELİLER  DERNEĞİ ÜYESİNİN ÇOCUKLARINA BOT YARDIMI

 

Uzun süreden beridir Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2014 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü konumuna gelen, Rabve Vakfı; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, aç ve açıkta kalmış; doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, evsiz, yurtsuz tüm muhtaç insanlara yardım ulaştırmak ve burs yolu ile de öğrencilere yardımcı olmak gayesiyle çalışmaktadır.

Dernek yetilileri misyonlarını şu cümlelerle ifade ermektedir “Evrensel kardeşlik bilinciyle muhtaç tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak rahat bir yaşam sunmak. Küresel huzur, adalet ve birliktelik için ihtiyaç sahibi ve bağışlayan arasında iyilik elçisi olmak”

Rabve Vakfı 2018 yılında Siverek’te çeşitli okullarda ve sınıflarda eğitimlerini sürdüren 18 bin çeşitli yaş gurubunda öğrenciye mont ve bot yardımında bulundu.

Rabve Vakfı yetkilileri Siverek’te yaşayan engelli ailelerini de unutmadı. Siverek engelliler derneği Başkanı Feridun Şenateş’in talebi üzerine Rabve Vakfı Siverek engelliler derneği üyesinin çocuklarından oluşan 200 çeşitli yaş gurubunda ki çocuğa bot yardımında bulundu.

Siverek Engeliler Derneğinde dağıtılan botları alan çocukların sevinci gözlerinden okunuyordu. Dernek Başkanı Feridun Şenateş gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti

Rabve Vakfı yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Bize sağladıkları botları aramızda en yoksul olan üyelerimizin çocuklarına verdik Türkiye’ni çeşitli illerinden arayıp bize yardımlarını ulaştıran herkese teşekkür ediyorum aynı duyarlılığı Siverekli iş adamlarımızdan bekliyoruz” dedi.

Bot  yardımını alan aileler Rabve Vakfı yetkililerine   teşekkür etti.Haber Mehmet Fatih  SERGİ

📆 31 Aralık 2018 Pazartesi 13:36   ·   💬 0 yorum   👀 492 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR