MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Rahatsızlanan Çocuğu Hastaneye Yetiştiren Sürücüye Ödül
Rahatsızlanan Çocuğu Hastaneye Yetiştiren Sürücüye Ödül
Rahatsızlanan Çocuğu Hastaneye Yetiştiren Sürücüye Ödül

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde rahatsızlanan 3 yaşındaki çocuğu hastaneye yetiştiren minibüs şoförüne plaket ve ikramiye verildi.Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan İzol, yüksek ateş nedeniyle havale geçiren 3 yaşındaki kız çocuğunu hastaneye yetiştiren minibüs şoförü Halil Şeftali’yi makamında ağırladı.

Duyarlılığı nedeniyle şoför Şeftali’yi tebrik eden İzol, kendisine plaket ve zarf içerisinde ikramiye verdi.

Sürücünün insani vazifesini tüm vazifelerinden üstün tuttuğunu belirten Başkan Yardımcısı Hasan İzol, “Yol kenarında annesinin kucağında havale geçiren küçük yavrumuzu acil bir şekilde hastaneye ulaştırarak memleketimizin ve ülkemizin gönlüne taht kurdu ve bende kendisini halk kahramanı olarak görüyorum. Kardeşimizi yürekten tebrik ediyorum, duyarlılığı takdire şayan ve iyi ki bu güzel insanlar var.” dedi.

Bu tür duyarlılık gösteren insanların sayısının artması için desteklenmesi gerektiğini dile getiren İzol, Şeftali’ye teşekkür etti.

Başkan Yardımcısı İzol’a teşekkür eden şoför Halil Şeftali, “Aslında bu plaketi ve ödülü kendim için almıyorum. Umuyorum ki bugün yaşadıklarım ve bu ödül birçok insanı aynı davranışı yapmaya teşvik eder. Ben insani görevimi yerine getirdim, benim yerimde kim olsa aynısını yapardı.” diye konuştu.

📆 05 Temmuz 2019 Cuma 16:09   ·   💬 0 yorum   👀 278 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 18 OCAK 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR