MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SAHURA KADAR SÜREN KAN BAĞIŞINA VATANDAŞ İLGİ GÖSTERİYOR
SAHURA KADAR SÜREN KAN BAĞIŞINA VATANDAŞ İLGİ GÖSTERİYOR
SAHURA KADAR SÜREN KAN BAĞIŞINA VATANDAŞ İLGİ GÖSTERİYOR

Korona virüs nedeniyle kan stoklarında azalma görüldüğünü açıklayan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, vatandaşları kan vermeye davet etti.

 

İlçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Lezgo’nun Parkında Kızılay standı kuruldu. Kan bağışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 

Kızılay gönüllüleri vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymalarını noktasında uyardı.

Bir Damla Kan Talasemi Derneği Siverek Başkanı İbrahim Dizlek, “Siverek Lezgo’nun Parkında kan bağış aracımızı kurduk. ‘1 ünite kan 3 can’ sloganıyla tüm Siverekli hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyorum. Katılım çok güzeldi umarım 5 gün boyunca yoğun katılım devam eder.” dedi.

 

Kan bağışçısı Ebubekir Çilenti, “Kovid-19 nedeniyle kan ihtiyacı olduğunu duydum ve Türk Kızılay’ının başlatmış olduğu kan ver kampanyasına katkıda bulunmak istedim. Bütün vatandaşlarımızın buraya gelip kan bağışında bulunmasını istiyorum.” diye konuştu.

 

Yoğun katılımdan dolayı Siverek halkına teşekkür eden Kızılay gönüllüsü Kübra Parlak ise şunları söyledi: “Korona virüs nedeniyle Türkiye’de kan stoklarında ciddi bir azalma oldu. Bu sebeple Türk Kızılay’ı olarak kan bağışı çalışması başlattık.

 

11 ila 15 Mayıs tarihlerinde Lezgo’nun Parkında kan alma çadırımız hizmet verecek. Siverek bu konuda çok duyarlı. Bu duyarlılıktan dolayı tüm Sivereklilere teşekkür ediyorum.”

 

Öte yandan kan bağışına gelen vatandaşlara Kızılay gönüllüleri tarafından maske ve el dezenfektanı dağıtıldı. 

Galeri
📆 15 Mayıs 2020 Cuma 12:42   ·   💬 0 yorum   👀 217 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EYLÜL 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 25-09-2020 CUMA  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR