MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » ŞAİRLER TAKORAN ’DA BULUŞTU O SAKLI CENNET ŞİİRLERLE TANITILDI
ŞAİRLER TAKORAN ’DA BULUŞTU O SAKLI CENNET ŞİİRLERLE TANITILDI
ŞAİRLER TAKORAN ’DA BULUŞTU  O SAKLI CENNET ŞİİRLERLE TANITILDI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçe sınırları içinde olan Atatürk baraj gölettin de su tutulmaya başlamasın ardından kendiliğinde oluşan doğal güzelliklerinin yansıra bölgede yapılan Türkiye’nin üçüncü asma köprüsü olarak değerlendirilen “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin boğaz köprüsü Nissibi, köprünün faaliyete geçmesiyle bölgede ekonomik iyileşmelerin ardında bölge doğal güzellikleriyle birleşince saklı cennet olarak değerlendiriliyor.

Bölgenin daha iyi tanıtılması doğal güzelliklerini halka sunulması amacıyla uzun bir süreden beri bölgenin tanıtılması amacıyla çalışma yapan Fırat gezginler kulübü bu kez bölgenin güzellikleri şairlerin mısralarıyla bütünleştirmek amacıyla “ Nissibi’ de şiir”  isimli bir gece düzenledi.

Fırat gezginler kulübünün düzenlediği Şiir gecesinin Moderatörlüğünü Bedir Bakır yaparken Şairler Profesör Adnan Ceviz, Doçent Doktor Yaşar Yolbaş, Eğitimci Murat Başaran, Gazeteci Yazar Şükrü Dolaş, İş adamı Nurullah Eza katıldı. Programa internet ortamında canlı yayınlandı programı binlerce şiir sever izlerken Takoran vadisi şairlerin dizeleriyle yankılandı. Gece şairlerin sesiyle adeta aydınlandı.

Amaçlarının bölgenin tüm doğal güzelliklerini insanların hizmetine sunmak olduğunu belirten Fırat gezginler kulübü Başkanı Ferit akçalı yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Şiir gecemize katılan şairlerimiz aynı zamanda birer doğa tutkunudurlar bölgeyi farklı çalışmalarla tanıtmak istiyoruz. Bu kez şairlerin dizeleriyle Nissibi köprüsünü ve Takoran bölgesini tanımaya çalıştık, tanıtım çalışmalarımıza çeşitli farklı etkinliklerle devam edeceğiz” dedi.

 

Galeri
📆 31 Ağustos 2020 Pazartesi 15:17   ·   💬 0 yorum   👀 2.081 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 ARALIK 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 1 ARALIK  2020 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR