MENÜ ☰
SAKLI CENNET TAKORAN HİZMET BEKLİYOR
SAKLI CENNET TAKORAN HİZMET BEKLİYOR

Fırat Gezginler kulübü Takoran vadisinin tanıtımına devam ediyor  Bölgenin tanıtılması amacıyla Siverek’i il yapınma ve Kalkındırma Derneği yönetimine Takoran vadisi gezdirdi. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde  faaliyet  gösteren Fırat Gezginler  Kürkümü, Siverek ilçesinin  doğal güzelliklerini dünyaya  tanıtmak için üç yıldan beridir çalışmalarına devam  ediyor.

 

Fırat Gezginler kulübü, korona virüsten dolayı tanıtımlarına ara vermişti. 1 Haziran itibariyle yasaklarınkalkınmasıyla birlikte, bölgende saklı cennet olarak tanınan, Takoran vadisinin doğal güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor.

Tanıtım kapsamında Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma Derneği yönetim kurulu üyelerine tekne yardımıyla Takoranvadisinin güzellikleri tanıtıldı.

Bölgede halen istenen ilgiyi sağlayamadıklarındanyakınan Fırat

Gezginler Kulübü Başkanı Ferit Akçalı yaptığı açıklamada şunları kaydetti “ korona sürecinden önce bölgeyi tanıtmak amacıyla yoğun bir çalışmamız oldu.  Takoran Vadisi el değmemiş bakir bir doğa cenneti. Tanıtımlarımızın ardından bölge bulunan fotoğraf ve doğa meraklıları bölgeye gelmeye kamp kurmaya başladılar ancak istediğimizdüzeyde değil buraların yerel ve ulusal turizme kazandırılmalıdır” dedi.

BÖLGEDE GEZİ TEKNELERİNİN SAYISI ÇOĞALIYOR

Gün geçtikçe ilgi odağı olmaya başlayan Saklı Cennet Takoran Vadisinde daha önce İlçe kaymakamlığınca alınıp, Siverek Belediyesine hibe edilen bir tek tekne bulunurken, bölgenin tanıtılmasının ardında özel teknelerin sayısı çoğaldı.

SAKLI CENNET HİZMET BEKLİYOR

Siverek’i İl yapma ve kalkındırma Derneği Başkanı Ayhan Ekinci, bölgeye yapılan geziden dolayı Fırat Gezginler Kulübü üyelerine teşekkür ederek Şunları kaydetti”  Takoran bölgesinin dünyaya tanıtılması ve bölgenin yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulması amacıyla SİVİL DER olarak onursal Başkanımız Koçali Aymaz’ın büyük çabaları ve farklı projeleri vardır. Bölge insanının kalkınmasına ve doğanın korunmasına katkı sunacak bu projelerin hayata geçirilmesi gerekiyor. Bölgede hiçbir sosyal tesis yok. Büyük şehir Belediyesinden bölgeye yönelik projelerin hayat geçirilmesini talep ediyoruz, bunun için çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulunuldu

 

Galeri
📆 06 Haziran 2020 Cumartesi 11:26   ·   💬 0 yorum   👀 463 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

23 EYLÜL ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)
22 EYLÜL SALI (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR