MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İLE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL
ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İLE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL
ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İLE AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL  HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol  kapsamında haklarında denetim kararı verİlmiş yükümlülerin yaşamlarına yön verebilme kabiliyetlerinin artırılmasına yönelik olarak şehit kabirlerinin bakım işlerinin yapılması, kabirlere Türk Bayrağı asılması, şehit yakınlarının (Anne-baba-eş)  konutlarının boya işlerinin yapılması husunda ortak çalışma yapılmasına karar verildi.

 

Şanlıurfa Adliyesinde, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ve Şanlıurfa Aile,  Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici tarafından protokol imzalandı.

Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürü Can Özdemir ve diğer yetkililerin de hazır bulunduğu imza töreninde Başsavcı Öztoprak, denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülerin, şehit kabirlerinin bakım işlerinin yapılması, kabirlere Türk Bayrağı asılması, şehit yakınlarının (Anne-baba-eş)  konutlarının boyanması işlerini yerine getireceklerini söyledi.

Başsavcı Öztoprak; “Protokol kapsamında boya ve badana işlemlerinin yanı sıra, şehit kabirlerini bakıma almayı, eksikliklerini gidermeyi ve sürekli temiz olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Bir önemli konu ise yapılan faaliyetlerin sürekli kontrolünün sağlanması. İlgili müdürlüklerimiz planlamayı oluşturup, bu çalışmaları yapacak, bizlerde bunun sürekli kontrolünü sağlayacağız. Şehitlerimizin emanetlerine gözümüz gibi bakacağız.

Yükümlülerimizin toplum yararına çalıştığı işlerde motive olduklarını ve bundan sonraki hayatlarına daha iyi adapte olabildiklerini görüyoruz. Yeni projemiz sayesinde yükümlülerimiz, bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimize ve onların kıymetli ailelerine olan minnettarlıklarını gösterme fırsatı bulacak. Bu vesileyle imza altına almış olduğumuz projemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici’de, böyle bir projeye ortak  olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek; “Şehit ve gaziler birimimiz sorumluluk alanlarımızdaki şehit ailelerimizi ve bakımı yapılacak şehit kabirlerini tespit edecek.

Bu hususta Cumhuriyet Başsavcılığımızın desteği ile gerekli çalışmaları yapacağız. Şehit aileleri ve gazilerimize yönelik yaptığımız çalışmalarda bu protokolle birlikte bize verdikleri destekten ötürü Cumhuriyet Başsavcılığımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Galeri
📆 21 Şubat 2020 Cuma 14:08   ·   💬 0 yorum   👀 309 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR