MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » Şanlıurfa’da SMA Hastası Oğulları için Yardım Kampanyası Başlattılar
Şanlıurfa’da SMA Hastası Oğulları için Yardım Kampanyası Başlattılar
Şanlıurfa’da SMA Hastası Oğulları için Yardım Kampanyası Başlattılar

Şanlıurfa’da yoğum bakım ünitesinde tedavi gören SMA hastası oğulları için her gün hastaneye gelen çift, düzenledikleri yardım kampanyasıyla çocuklarının sağlığına kavuşacağı günü umutla bekliyor.

 

Şanlıurfa’da yaşayan öğretmen Feyza Nur ve polis memuru Yusuf Turan çiftinin yaklaşık 1 yıl önce ilk çocukları olan Tuğrul ismini verdikleri bebekleri dünyaya geldi.

Çocuklarının doğumuyla büyük bir mutluluk yaşayan çiftin sevinci, bebeklerinin 3 aylıkken aniden rahatsızlanmasıyla hüzne dönüştü.

Gittikleri hastanelerde yaptıkları testlerde çocukları Tuğrul’un Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandığını öğrenen çift, büyük üzüntü yaşadı.

Oulları Tuğrul için Şanlıurfa Valiliğinin izniyle geçen hafta “Tuğrul’a güneş ol” ismiyle yardım kampanyası başlatan aile, durumu kötüleşen ve yaklaşık 50 günden bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi gören oğullarını için her gün hastaneye gelerek ziyaret ediyor.

Hayırseverlerden yardım kampanyasına destek bekleyen aile, çocuklarının tedavi ederek, sağlığına kavuşacağı günü umutla bekliyor.

Baba Yusuf Turan, yaptığı açıklamada, Tuğrul’un bir ay sonra birinci yaşına SMA hastalığının pençesinde gireceğini söyledi.

Yaklaşık 7 aydır bu hastalıkla mücadele ettiklerini belirten Turan, “Tuğrul’un yaşaması ve sağlığına kavuşması için yardım kampanyası başlattık. Kampanya sürecinde bir çok yere ulaşmaya çalışıyoruz, sesimize ses kadın diyoruz. Umarız yurt dışındaki tedavi ve ilaç için gerekli parayı toplarız çünkü bu çok yüksek bir meblağ. Biz inanıyoruz ki toplayacağız, toplamak için elimizden geleni yapacağız. Bunun için de herkesten sesimize ses olmalarını istiyoruz. Sesimizi bizimle birlikte daha uzaklara duyurabilmelerini, ellerinden gelen maddi ve manevi desteklerini bizden esirgememelerini istiyoruz.” dedi.

Turan, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Tuğrul’u aralık ayının başında hastaneye yatırmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Yoğun bakım servisinde tedavisinin devam ettiğini kaydeden Turan, şöyle devam etti:

“7 Aralık’tan bu yana biz hastaneye en az günde bir defa olmak üzere geliyoruz. Her gün onu ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 50 gün oldu, çocuğumuz bir yatağın üzerinde yatıyor. Şimdiye kadar 3 defa entübe oldu, maalesef entübenin de bir faydasını göremediği için bir kaç gün içinde trake solunumu açılacak. Trake solunumun açılması bu çocuklar için hastalığın ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Artık Tuğrulumuzun kendi kendine nefes alamayacak bir durumda olduğunu gösteriyor. Umarım bir an ince bu parayı toplar, yurt dışındaki gerekli tedaviye ulaşır ve Tuğrul’u yeniden sağlığına kavuştururuz.”

Anne Feyza Nur Turan da bir annelerin çocukları için çok güzel hayaller kurduğunu, kendisinin de Tuğrul için güzel hayaller kurduğunu ve bu hayalleri gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Tuğrul için her zaman umutlu ve güçlü durmaya çalıştıklarını ifade eden Turan, “Düzenlediğimiz kampanya ile umutlarımız daha fazla yeşerdi. Şu an ulaştığımız kitle ile insanlarımızın bize gerçekten çok destek verdiğini görüyoruz. Bu desteğin daha da artacağını düşünüyoruz, herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım bir an evvel Tuğrulumuz olmak üzere tüm SMA’lı çocuklar ilaçlarına, tedavilerine ulaşır sağlıklarına kavuşurlar, bir çocuk olarak oyuncaklarıyla oynayabilirler, yürüyüp koşabilirler.” diye konuştu.

Bu arada minik Tuğrul’un iyileşmesine katkı sunmak isteyen herkes, Tuğrul Altun adına için Ziraat Bankası’nda açılan hesaplara destek gönderebilirler.

Galeri
📆 27 Ocak 2022 Perşembe 14:02   ·   💬 0 yorum   👀 250 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

siverek gazeteleri SİVEREKHABER ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi siverek belediyesi Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu FATİH ERBAKAN Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKGAZETELERİ GÜNEYDOĞU GAZETESİ siverek hedef gazetesi BAŞKAN YILDIZ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREK SON DAKİKA Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şuçgad’tan siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFAHABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Siverek Kızılay Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Urfa Haber Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı VALİ ERİN SİVEREK HABER ŞANLIURFA HABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek gazetesi