MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » Şanlıurfa’ya Bir Okul Daha Kazandırılacak
Şanlıurfa’ya Bir Okul Daha Kazandırılacak
Şanlıurfa’ya Bir Okul Daha Kazandırılacak

Şanlıurfa Valiliği ve Necat Derneği arasında imzalanan protokolle Eyyübiye ilçesinde 16 derslikli ortaokul yaptırılacak. Böylece imzalanan protokolle Necat Derneğinin yaptıracağı okul sayısı yedi olurken Vali Abdullah Erin’in kurduğu ikili ilişkilerle yaptırılan okul sayısı da 22’ye yükseldi.

 

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törende protokol; Vali Abdullah Erin, Necat Hayır Derneği adına İbrahim Khalid Al-Bader, Said Yardım Derneğinden Muhatap Sorumlu olarak Mahmoud Alaouiss ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer tarafından imza altına alındı.

İmzaların atılmasından önce heyete Şanlıurfa’daki Suriyelilere verilen eğitimle ilgili bilgi veren Vali Erin; “Şanlıurfa’daki Surilyelilere vereceğimiz eğitimle, barış gelince ülkelerine döndüklerinde Suriye’yi yeniden imar edebilmelerini bekliyoruz, tek amacımız budur” dedi.

Hafta içinde Kuveytli hayır kurumarı tarafından yaptırılarak açılışı gerçekleştirilen okullardan da söz eden Vali Erin, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz okullarla inşallah Türkiye, Kuveyt, Suriye kardeşliğinin diğer tüm İslam alemine ve insanlığa örnek teşkil edecektir. Açılışını yaptığımız okullarda okuyan çocuklarımız hepimizin ortak geleceği ve ümmetin yetim evlatlarıdır. O yüzden biz Allah’ın verdiği gücü sonunda kadar o kardeşlerimizin onurunu, şerefini, haysiyetini korumak için kullanmaya, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 2011’den bu yana Kuveyt halkının, çok değerli Kuveyt Emirinin liderliğinde bu meseleye olan yaklaşımı ve destekleri için hem Şanlıurfalı kardeşlerimiz adına hem de burada yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Protokolü yapılan okulun inşaatının Şanlıurfa’da en çok Suriyelinin yaşadığı Eyyübiye ilçesinde inşa edileceğini hatırlatan Vali Erin, “İnşallah kısa süre içerisinde bu okulunda yapımına başlayıp Suriyeli çocuklarımızın Şanlıurfalı çocuklarla birlikte eğitim almalarını sağlayacağız. Sizlerin de buradaki Suriyeliler için nasıl çaba gösterdiğinize bizler de şahitlik ettik, ahirette de Cenabı Allah’ın huzurunda şahitlik edeceğiz. Hepinize tek tek şükranlarımı iletiyorum” dedi.

İyilik ve Sanayi Endüstrisi Derneği Genel Başkanı Faisal Alzamel ise; “Suriyelilere yönelik yaptığınız hizmetleri dünya üzerinde hiçbir devlet yapmadı. Avrupa ve Amerika’da göçmenlere yönelik çok muhalif sesler işitiyoruz, Türkiye’de ise böyle bir şey kesinlikle duymadık. Yardım güzel birşeydir ama insanlara güzel yaklaşmak daha önemlidir. Türkiye’nin yaptığı bu hayırlar yeni bir şey değil, Kuveytliler olarak daha önce de sizin bu yardımlarınızı gördük. Tarih de buna şahittir ki sizinle bizim aramızda güçlü bağlar var. Kuveyt Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında hem Cumhurbaşkanlığı seviyesinde hem halk seviyesinde hem de iş ortaklığı seviyesinde çok yüksek ilişkilerimiz bulunmakta. Son zamanlarda gördüğümüz yaşananlar gözlerimizin önündeki perdeyi kaldıracaktır ve bundan sonra inşallah dostumuzun Türkiye olduğunu görecekler ve düşmanlarımıza yenilmeyecekler. Şunu da ifade etmek istiyorum. Müslümanların şu anda en çok ihtiyaç duyduğu şey bir liderdir. Sizin Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan ta Çin’deki bir olayda dahi uçağına binip oradaki Müslümanların halini teftiş ederek liderliğini ortaya koyuyor. Hatta bizim Kuveyt Emirimiz sizin Cumhurbaşkanınıza doğrudan doğruya şunu söyledi. Ey kardeşim! Sen çok cesur bir adamsın ve biz de cesurları çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.Açıklamaların ardından 16 derslikli okulun protokolü imzalanarak Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfa’daki Suriyelilere hayırlı olsun dileklerinde bulunularak yeni iş birliklerinin devam etmesi dilekleri dile getirildi.

📆 23 Eylül 2019 Pazartesi 16:56   ·   💬 0 yorum   👀 427 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFA HABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek hedef gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazete ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİVEREKGAZETELERİ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK HABER ŞANLIURFAHABER gazete siverek FATİH ERBAKAN Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazeteleri Şuçgad’tan Urfa Haber Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREKHABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN YILDIZ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti