MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ’IN ADI GÖREV YAPTIĞI OKULDAKİ KÜTÜPHANEYE VERİLDİ
ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ’IN ADI GÖREV YAPTIĞI OKULDAKİ KÜTÜPHANEYE VERİLDİ
ŞEHİT ÖĞRETMEN NECMETTİN YILMAZ’IN ADI GÖREV  YAPTIĞI OKULDAKİ KÜTÜPHANEYE VERİLDİ

Siverek ilçesinde görev yaptığı okuldan memleketi Gümüşhane’ye giderken terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak katledilen sınıf öğretmeni şehit Necmettin Yılmaz’ın adı, ismini taşıyan okulda kurulan kütüphaneye verildi.

İlçede görev yapan bir grup öğretmen ve okul idaresi tarafından başlatılan kampanyaya destek veren hayırseverler, ülkenin birçok yerinden kitap gönderdi.
Kitapların tasnifinin ardından, Çiftçibaşı Mahallesi’ndeki Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlk ve Ortaokulunda, şehit öğretmenin adıyla bir de kütüphane kuruldu.
Kütüphane açılışı için düzenlenen programa katılan şehidin babası Hamit Yılmaz, mahalle sakinleri ve öğretmenlerle sohbet etti.

Şehit öğretmenin öğrencileriyle de bir araya gelen baba Yılmaz, duygulu anlar yaşadı.
Büyük bir gurur yaşadığını dile getiren Hamit Yılmaz, “Bu güzelliği bize bahşeden Rabb’ime hamdediyorum. İlmin içinde olmaktan ve birine bir harf öğretmekten gurur duyuyoruz.
Böyle bir evlat yetiştirdiğim için de gururluyum. Bu aziz milletin bir ferdi olmaktan şeref duyuyorum. Bu okulun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Oğluyla telefon görüşmelerinden Çiftçibaşı köyüyle ilgili çok güzel bir intiba edindiğini anlatan Yılmaz, “Telefonda köylülerin kendisini evlerine davet ettiğini anlatırdı.
Ben de çocuğuma ‘ne mutlu sana ki öyle bir köyde görev yapıyorsun’ derdim. Irk, din ve dil ayrımı yapmaksızın kardeş olduğumuzu bu topraklardan haykırıyorum.
Allah bizi cahillerle beraber eylemesin. Bu aziz milletin evlatları okur, daha müreffeh bir devlet, müreffeh yarınlar tattırırlar bu millete.” diye konuştu.
Siverek Kaymakamı Mustafa Çiftçiler ise hem gururlu hem de hüzünlü olduklarını belirterek, kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Bir öğretmenin isminin yaşayacağı en iyi yerin, eğitim kurumları olduğunu aktaran Çiftçiler, “Bugün şehidimizin babası da bizi yalnız bırakmadı.
Öğretmenimizin öğrencileriyle kendi evlatları gibi ilgilendi. Bu, bizim birliğimizin, bütünlüğümüzün en büyük emaresidir. Giresun’dan şehidimizin adını taşıyan kütüphane için çok fazla kitap gönderdiler ki hepsine teşekkür ediyorum.
Birliğimiz, bütünlüğümüz bozulmayacak. Hain ve alçaklara asla fırsat vermeden ülkemiz daha güzel günlere doğru devam edecek.” ifadelerini kullandı.
Şehit öğretmenin öğrencilerinden Mihriban Subay ise “Şehit öğretmenimizin isminin verildiği kütüphanemiz açıldı. Babası Hamit amca da aramızdaydı. Çok duygulandık, umarım mekanı cennettir.” dedi.
Kütüphane projesinin mimarı olan öğretmen Ceren Bayraktar, daha önce 4 okula kütüphane kazandırdıklarını söyledi.
Son kütüphanenin ise Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz adına olduğunu belirten Bayraktar, “Kendi görev yaptığı okulda kendi öğrencilerinin olduğu okulda açtık.
Bu sayede öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri ülkemize hayırlı birer vatandaş olmaları, aynı zamanda da öğretmenlerine layık birer öğrenci olduklarını kanıtlamak adına burada böyle bir imkan sağlamaya çalıştık.
Şehidimizin babası Hamit Yılmaz amca da bugün buraya teşrif etti, katılımıyla bizleri gururlandırdı.
Çok güzel ve heyecanlı anlar yaşadık. Bizler öğretmenler olarak her zaman okumanın, çalışmanın, bilmenin tarafında olacağız.
Necmettin öğretmenin bize bıraktığı bayrağı daima taşımak için bizler buradayız. Emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Açılışın ardından Kaymakam Çiftçiler, şehit babası Yılmaz’a Türk bayrağı hediye etti.
Düzenlenen programa Kaymakam Çiftçiler ve Hamit Yılmaz’ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Teoman Yıldırım, Jandarma Komutanı Hayri Yazıcı, Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, şube ve daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile mahalle sakinleri katıldı.
Öğretmen Necmettin Yılmaz, görev yaptığı Şanlıurfa’dan 16 Haziran 2017’de yaz tatilini geçirmek için memleketi Gümüşhane’ye dönerken, PKK’lı teröristlerce Tunceli’de kaçırılmıştı.
Necmettin öğretmenin naaşı, 12 Temmuz 2017’de Tunceli’deki Pülümür Çayı’nda bulunmuştu.Haber Feyzi DONAN

📆 19 Şubat 2020 Çarşamba 18:08   ·   💬 0 yorum   👀 314 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR