MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ’NDEN CHP MİLLETVEKİLİ BAŞARIR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ’NDEN CHP MİLLETVEKİLİ BAŞARIR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ’NDEN CHP MİLLETVEKİLİ BAŞARIR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Şehitler ve Gaziler Derneği, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın bir televizyon programında sarf ettiği sözler üzerine suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın bir televizyon programında “Devletin ordusu Katar’a satılmış” sözlerine tepki gösteren Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Yılmaz Gözcü, Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

Gazi ve şehit aileleri olarak sarf edilen sözleri kınadıklarını belirten Yılmaz Gözcü, hakim ve savcıları göreve çağırdıklarını söyledi.

Sarf edilen sözlerin kabul edilemez olduğunu dile getiren Gözcü, şunları söyledi: “CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın televizyon programındaki ‘devletin ordusu Katar’a satılmış’ sözleri, şanlı ordumuzu hedef almakla haddini aşmış sözler kullanmıştır. Kahraman Türk Ordusu hakkında ahlak ve seviye yoksunu ifadeler kullanan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınıyoruz. ‘Türk Ordusu satılmış’ diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanıyor.”

Son dönemde CHP yöneticilerinin ülkenin değerlerine yönelik yakışıksız sözler söylediğini öne süren Gözcü, “Bir yandan öğretmenlerimize diğer yandan askerlerimize kadar tüm değerlerimizi saygısız bir dille hedef alıyor. Bu zihniyete karşı en güçlü cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Kahraman Türk Ordusu’na her türlü saygısızlığı mahkûm ediyoruz. Dünyanın birçok yerinde gerek Suriye’de, Libya’da ve Doğu Akdeniz’de güvenliğimiz ve haklarımızın savunulmasında kahramanca mücadele eden ordumuzla ilgili bu saygısız ve düşmanca tutumu kabul etmiyoruz. Biz Şehit ve Gaziler Derneği mensupları olarak bu densiz tutumu lanetliyor ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.” diye konuştu.

Gözcü, açıklamanın ardından suç duyurusu dilekçesini Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

 

Galeri
📆 01 Aralık 2020 Salı 11:12   ·   💬 0 yorum   👀 2.473 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR