MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler
Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler
Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler

Siverek İlçesinde Siverek Lisesi’nden 1990-91 yıllarında mezun olan bir grup kişi, okullarındaki tiyatro salonunu yenileyerek öğrencilere kazandırdı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bir grup eski mezun, okudukları lisenin kullanılamaz halde olan tiyatro salonunu yenileyerek öğrencilerin kültür-sanat ile uğraşmaları için destek oldular.

Siverek Lisesi’nde 1990 ile 1991 yılları arasında okuyan ve mezun olan bir grup arkadaş, eskimiş tiyatro salonunu baştan aşağı yenileyerek öğrencileri kullanıma sundu. Sıraları eskiyen ve tiyatro için kullanışlı olmayan salona yeni koltuklar alınıp, duvarlar boyandı ve sahne perdesi takıldı. Salona ise bu işe öncülük eden İş İnsanı Süleyman Bayram’ın ismi verildi.

Tiyatro salonunun duvarlarını eski Yeşilçam sanatçılarının fotoğraflarıyla donatan ekip, Siverek’te gençlerin okul okurken, sanatla da uğraşmalarını isteyen mezunlar ekibi, kötü olaylar yerine ilçelerinin böyle sanatla, tiyatro ile anılmasını istediklerini ifade ettiler.

Tiyatro salonunun yenilenmesiyle devlet tiyatrolarının sahnelediği oyunlarında, Siverek’te de oynanması için harekete geçen ekip, pandemi sonrası bu çalışmaların süreceğine de dikkat çektiler.

Tiyatro salonunun baştan yenilenmesine öncülük eden İş İnsanı Süleyman Bayram yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim insan doğduğu, çocukluk ve öğrenim gördüğü yeri yıllar sonrada olsa görüp anılarını tazelemek ister.  Ben bunu yaparken, diğer memleket sevdalarına ve iş adamlarına örnek olsun diye okuduğum okulun tiyatro salonuna el atmak istedim. Öğrencilerin sanata, edebiyata ve kültüre olan ilgilerinin artması amacıyla, örnek bir salonuna kavuşmalarını için elimden geleni yaptım. Bölgedeki diğer okul mezunları iş adamlarına, örnek olmak amacıyla onları harekete geçirmiş oluruz. Bir şeyler yapmak lazım, harekete geçmek lazım. 1987-88 Siverek Ortaokulu mezunu, 1990-91 Siverek Lisesi mezunu arkadaşlarımız, yazar Kemal Siyahhan ve Siverek Ortaokul müdürümüz Mustafa Seval Hoca’yı verdikleri destekler nedeniyle kutluyorum” dedi.

 

Galeri
📆 28 Ocak 2021 Perşembe 14:28   ·   💬 0 yorum   👀 766 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 5 MART 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 MART 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şuçgad’tan siverek gazeteleri Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKHABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak gazete siverek AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFAHABER BAŞKAN YILDIZ Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREKGAZETELERİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER siverek gazete siverek siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA HABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış