MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler
Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler
Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler

Siverek İlçesinde Siverek Lisesi’nden 1990-91 yıllarında mezun olan bir grup kişi, okullarındaki tiyatro salonunu yenileyerek öğrencilere kazandırdı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bir grup eski mezun, okudukları lisenin kullanılamaz halde olan tiyatro salonunu yenileyerek öğrencilerin kültür-sanat ile uğraşmaları için destek oldular.

Siverek Lisesi’nde 1990 ile 1991 yılları arasında okuyan ve mezun olan bir grup arkadaş, eskimiş tiyatro salonunu baştan aşağı yenileyerek öğrencileri kullanıma sundu. Sıraları eskiyen ve tiyatro için kullanışlı olmayan salona yeni koltuklar alınıp, duvarlar boyandı ve sahne perdesi takıldı. Salona ise bu işe öncülük eden İş İnsanı Süleyman Bayram’ın ismi verildi.

Tiyatro salonunun duvarlarını eski Yeşilçam sanatçılarının fotoğraflarıyla donatan ekip, Siverek’te gençlerin okul okurken, sanatla da uğraşmalarını isteyen mezunlar ekibi, kötü olaylar yerine ilçelerinin böyle sanatla, tiyatro ile anılmasını istediklerini ifade ettiler.

Tiyatro salonunun yenilenmesiyle devlet tiyatrolarının sahnelediği oyunlarında, Siverek’te de oynanması için harekete geçen ekip, pandemi sonrası bu çalışmaların süreceğine de dikkat çektiler.

Tiyatro salonunun baştan yenilenmesine öncülük eden İş İnsanı Süleyman Bayram yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim insan doğduğu, çocukluk ve öğrenim gördüğü yeri yıllar sonrada olsa görüp anılarını tazelemek ister.  Ben bunu yaparken, diğer memleket sevdalarına ve iş adamlarına örnek olsun diye okuduğum okulun tiyatro salonuna el atmak istedim. Öğrencilerin sanata, edebiyata ve kültüre olan ilgilerinin artması amacıyla, örnek bir salonuna kavuşmalarını için elimden geleni yaptım. Bölgedeki diğer okul mezunları iş adamlarına, örnek olmak amacıyla onları harekete geçirmiş oluruz. Bir şeyler yapmak lazım, harekete geçmek lazım. 1987-88 Siverek Ortaokulu mezunu, 1990-91 Siverek Lisesi mezunu arkadaşlarımız, yazar Kemal Siyahhan ve Siverek Ortaokul müdürümüz Mustafa Seval Hoca’yı verdikleri destekler nedeniyle kutluyorum” dedi.

 

Galeri
📆 28 Ocak 2021 Perşembe 14:28   ·   💬 0 yorum   👀 1.132 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

gazete siverek Urfa Haber Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFA HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREK HABER Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek gazeteleri Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazete BAŞKAN YILDIZ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFAHABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREKHABER FATİH ERBAKAN Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek hedef gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şuçgad’tan ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış