MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » SİVEREK BELEDİYESİNE GAZETECİ ADAY ADAYI
SİVEREK BELEDİYESİNE GAZETECİ ADAY ADAYI
SİVEREK BELEDİYESİNE  GAZETECİ ADAY ADAYI

 

AVRUPA’DA AKADEMİK KARİYER YAPAN MEHMET ALİ GÖNGEN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden, mezun olan Siverek için turizm ve kırsal kalkınma projelerinin yanı sıra şehrin

markalaşmasını sağlayacak projeleri olan Mehmet Ali Göngen Siverek Belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Göngen, Siverek’te işsizlik, yoksullukla mücadele edere, halkın mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamak, yeşil alanlarla, kırsal   alanda

tarım ve hayvancılığı geliştirecek   hibe  projelerin   hayata geçirilmesi, kentin  eğitiminin   Türkiye  ortalamasını   seviyesine getirilmesi, tarihi  Siverek   kentini marka şehir   yapabileceklerini   belirtti.

Siverek’te tanıtım çalışmalarını yapan Mehmet Ali Göngen gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti” İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olduktan sonra Almanya’nın Hamburg Üniversitesinde Avrupa Birliği üzerine Master yaptım.

İngiltere’nin Bournemouth kentinde dil eğitimi aldım.  Yine İstanbul Üniversitesinde Gazetecilik, Akdeniz Üniversitesine Uluslararası İlişkiler alanında Doktora yaptım.

İfade ve Basın özgürlüğü, Söylem analizi, Siyaset Sosyolojisi, Ortadoğu,  Avrupa Birliği ve Kürt sorunu alanlarında çalışmalar yaptım. Bu konular da ulusal ve uluslararası akademik dergilerde makalelerim yayınlandı.

Eğitim ve Akademik kariyerim boyunca memleketim Siverek ile hep yakından ilgili oldum. Siverek Belediye Başkan aday adaylığı benim için Siverek’e

Siverek halkına karşı bir vefa borcu. Ben Siverek’in daha iyi yönetilebileceğine inandığım için böyle bir göreve talip oldum.

Bakıldığında Siverek aslında bir tarım ve hayvancılık kenti. Bu konuda müthiş  potansiyeli olan bir şehir.

Örneğin, Klasik belediyecilik hizmetleri dışında, neden Avrupa Birliği veya kalkınma ajanslarının hibe ya da destekleme fonları kırsal kesim için harekete geçirilmez ve belediye profesyonel kişilerden oluşan bir ofis kurup bu işin takipçisi olmaz.

Sanayileşmeye paralel olarak kırsal kesimde yaşam standardının yükselmesi, Siverek gibi işsizlikle boğuşan ve en çok

mevsimlik işçi veren bir şehir için hayatidir. Bu bakımdan Belediyenin de klasik görev alanı dışında bu işe en azından aracılık etmesi zorunludur.

Siyaset, hizmet ve iddia işidir. Söyleyecek sözünüz, projeleriniz, ülkenize ve memleketinize dair bir hayaliniz varsa böyle bir işe yeltenirsiniz.

Taşına, toprağına, küçelerine, halkına, dağına, ovasına borçlu hissettiğim bu kenti hak ettiği yere taşımak için talip olduğum bu görevin ağırlığının farkında olarak

önce Halkı ve Hizmeti merkeze alarak Türkiye’de ‘Anadolu ihtilalini’ gerçekleştiren Ak Partim; sonra halkım teveccüh gösterirse –

Allah’ın izniyle-  bilgi ve birikimimizle anlımızın AK’ıyla bu görevin üstesinden geliriz. Allah utandırmasın…” açıklamasında   bulundu.

📆 16 Kasım 2018 Cuma 14:51   ·   💬 0 yorum   👀 621 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EYLÜL 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 25-09-2020 CUMA  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR