MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » SİVEREK DÜNYA STANDARTLARINDA İÇME SUYUNA KAVUŞACAK
SİVEREK DÜNYA STANDARTLARINDA İÇME SUYUNA KAVUŞACAK
SİVEREK DÜNYA STANDARTLARINDA İÇME SUYUNA KAVUŞACAK

Şanlıurfa’da Devlet Su İşleri tarafından yapımı sürdürülen Şanlıurfa Siverek İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi işi tam hız sürüyor

DSİ Şanlıurfa ve ilçelerine yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Şanlıurfa ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.
Bu kapsamda yapımı devam eden Siverek İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisinin tamamlanmasıyla birlikte 250 bin vatandaş 2050 yılına kadar dünya standartlarında içme suyuna kavuşacak.
Toplam 518 milyon 886 bin 098 TL’ye mal olacak projenin fiziki gerçekleşmesinin yüzde 26’sı sağlandı.
İş kapsamında içmesuyu ihtiyacı olan suyun Atatürk Barajından temini için; yaklaşık 40 km isale hattı ile 5 adet terfi merkezi, 4 adet depo, 66 adet sanat yapısı ve 37.830 m enerji nakil hattı ve 110.000 m³/gün kapasiteli Arıtma Tesisinin işlerinin tamamlanması ile ilgili faaliyetler programlı bir şekilde devam ediyor.

 

Projenin 2023 yılında bitirilmesi hedefleniyor.
DSİ son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koymaya devam ediyor. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

Galeri
📆 02 Ağustos 2021 Pazartesi 17:11   ·   💬 0 yorum   👀 205 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 17 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi – 16 EYLÜL 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek hedef gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ gazete siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek belediyesi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREKHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazete ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞANLIURFA HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek gazeteleri FATİH ERBAKAN BAŞKAN YILDIZ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü SİVEREKGAZETELERİ siverek gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor SİVEREK HABER ŞANLIURFA GAZETESİ Urfa Haber GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Şuçgad’tan Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor!