SİVEREK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ İLE SİVEREK KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN KIRTASİYE YARDIMI KAMPANYASI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ İLE SİVEREK KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN KIRTASİYE YARDIMI KAMPANYASI
SİVEREK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ İLE SİVEREK KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN KIRTASİYE YARDIMI KAMPANYASI
SİVEREK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ İLE SİVEREK KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN KIRTASİYE YARDIMI KAMPANYASI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde faaliyet gösteren iki eğitim gönüllüsü dernek maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için daha önce İlk olarak ortaokul ve lise öğrencileri için kaynak kitap ve sınavlara hazırlık kitapları toplamak için kampanya başlatan dernek, bu kez Siverek Kültür ve sosyal yardımlaşma derneği ile birlikte Siverek kırsal kesimde ve şehir merkezinde alım gücü olmayan öğrenciler için kırtasiye desteği kampanyasını başlatıldı.

Dernek başkanı Serhat Süveyda başlatılan kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Kuruluşu çok genç sayılan derneğimizin amacı özellikle maddi gücü zayıf olan öğrencilerimize eğitim yaşamları boyunca her türlü desteği sağlamaktır. Kaynak kitap alamayanlara kaynak kitap, ayakkabısı, giysisi olmayanlara giysi yardımı, bazı öğrencilerimize burs sağlama, okullarımıza kütüphaneler açma, imza ve söyleşi etkinlikleri yapma ve çeşitli kültürel etkinliklerle halkımızı buluşturma gayesi içindeyiz”

Süveyda konuşmasının davamındı”  Kırtasiye kampanyası bir ortak kampanyadır. İlçemizde yeni kurulan Siverek Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ile yapılan bir çalışmadır. Yaptığımız bölgesel araştırmalarda ve görüştüğümüz ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nuri Kapanoğlu yaptığımız görüşme sonucunda alım gücü olmayan öğrencilerimize eğitimde temel ihtiyaç olan kırtasiye malzemesi olduğunu belirledik. Görüştüğümüz Siverek Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği kurucu başkanı Hasan Baydilli de kampanyaya destek vereceklerini ortak kampanya olarak yürüteceklerini söyledi. Siverek Eğitim Gönüllüleri Derneğinin amacı çocuklarımıza, gençlerimize eğitimlerinde destek olmaktır. Bunu da duyarlı halkımızın katkılarıyla gerçekleştireceğiz. Bu nedenle tüm halkımızı kampanyamıza desteğe davet ediyoruz”

Kırtasiye desteğinde bulunmak isteyen vatandaşlar Siverek Eğitim Gönüllüleri Derneği, Hasan Çelebi Mahallesi, 37. Sokak No:3 adresine teslim edebilecekleri açıklandı.

Galeri
📆 20 Ocak 2023 Cuma 15:01   ·   💬 0 yorum   👀 213 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR