MENÜ ☰
Siverek Ekmeğini Mazlumlarla Paylaşıyor
Siverek Ekmeğini Mazlumlarla Paylaşıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde İdlib için başlatılan yardım kampanyası sürüyor.Siverek Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şubesi tarafından ‘Siverek ekmeğini mazlumlarla paylaşıyor’ projesi kapsamında başlatılan yardım kampanyasına ilgi artıyor.Kısa bir süre önce başlatılan kampanyada 150 torba unun yanı sıra halı, giyecek, ayakkabı ve temel ihtiyaç maddelerinin toplandığı bildirildi.

 

Suriye’deki Müslümanların zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini aktaran Siverek Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, acil ihtiyaçların bir an önce gerekli yerlere ulaştırılması gerektiğini söyledi.

TDV Siverek Şubesi’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan müftü Yıldızbaş, “Türkiye Diyanet Vakfı Siverek Şubesi olarak ‘Yolun iyilik olsun, İdlib’e yardım’ kampanyası çerçevesinde ‘Siverek ekmeğini mazlumlarla paylaşıyor’ yardım kampanyasını başlattık. 3 – 4 gündür kampanyamız başladı ve bu çerçevede 150 torbalık un vatandaşlarımız tarafından katkıda bulunuldu ve yardımlar gelmeye devam etmektedir. Gıda, elbise, halı, çocuk maması ve bezi ile ayakkabı yardımları da vakfımıza ulaşmakta ve lojistik bölgemizde depolanmaktadır. Tabi biz bu şekilde ifade ediyoruz ama bunun yanında da acil ihtiyaç maddeleri olan çadır, plastik branda, plastik hasır, sünger, yatak, soba ve yakacak odun kömür gibi kıyafet ve ayakkabı, gıda paketi ürünleri, hijyenik temizlik maddeleri, çocuk gıda ve bakımı ürünleri ile mutfak malzemeleri şeklinde ihtiyaçlar bulunmaktadır.” dedi.

-“Hedefimiz 2 tır yardımı hemen göndermektir”

Vatandaşların kampanyaya ilgi gösterdiklerini dile getiren Yıldızbaş, “İlk etapta hedefimiz bir ay içinde iki tır yardımı bir araya getirip bunu acilen ihtiyaç bölgesine göndermektir. Elbette ilk yardımları gönderdikten sonra kampanyamız devam edecek ve yine vatandaşlarımızın yardımlarıyla tır sayısını arttırıp ilgili yerlere göndermektir. 3 – 4 gündür başlattığımız kampanya süresince vatandaşlarımızın ciddi manada teveccühlerini gördük, Allah kendilerinden razı olsun. Demek ki kendilerine bu güveni verebilmişiz.” diye konuştu.

-“Yardımlar şubemizde toplanıyor”

Kampanya kapsamında gelen yardımların eski müftülük binasındaki şubede toplandığını belirten Mahmut Yıldızbaş, “Buradan acil olarak tüm kardeşlerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Mazlum ve mağdur durumda olan İdlib’deki Resulayn ve Telabyad bölgelerindeki bu kardeşlerimizin ihtiyaçlarını bir an önce karşılayıp en azından çam sakızı çoban armağanı Siverek olarak bizler de katkıda bulunabilirsek mutluluğumuza vesile olacaktır. Yardım etmek isteyenler İlçe Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Siverek şubemiz ile irtibata geçebilirler. Şubemiz eski müftülüğümüzün altındaki binada hizmet vermektedir.” ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 14 Ocak 2020 Salı 17:36   ·   💬 0 yorum   👀 410 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR