MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » Siverek Engelliler Derneğinden Engelliler Haftası Etkinlikleri hakkında Açıklama
Siverek Engelliler Derneğinden Engelliler Haftası Etkinlikleri hakkında Açıklama
Siverek Engelliler Derneğinden Engelliler Haftası Etkinlikleri hakkında Açıklama

SİVEREK ENGELLİLER DERNEĞİNDEN 10-16- MAYIS ENGELLİLER HAFTASI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

 

Siverek İlçesinde Faaliyetini devam ettiren Siverek Engelliler Derneği Engeliler Haftası münasebetiyle yapacağı etkinlikler hakkından kamuoyunu bilgilendirmek için bir basın açıklaması yapmıştır .

 

 

Siverek’te Engellilere yönelik çalışmalar için kurulan Siverek engelliler derneği amaçlarından en önemlisi engelli ve engellisi olan ailelerimizin sorunlarını gündemde tutmak bu nedenle her yıl mayıs ayının ikinci haftasında hafta boyunca engellilere yönelik farkındalık oluşturma çalışmaları yapmaktayız bu hafta boyunca başlıca yapacağımız çalışmalar şöyle

1-sosyal medya da engellilerin sorunlarını farkındalık çalışmalarımız olacak

2-Siverek medya ve Siverek gerçek haberde sosyal medya da canlı yayında olacağız

3—Perşembe günü Saat 15:00 de Siverek Fm de olacağız

4-cumartesi günü Kormişkan festivali yapılacak Siverek engelliler derneği olarak da festivalin paydaşıyız festival de  Siverek el işi standı açacağız

5-pazartesi günü milli savunma bakanlığı ile beraber 15 engelli kardeşimize bir günlük temsili askerlik çalışması yapacağız

Bilindiği üzere 10-16 Mayıs tarihleri arası; engelli bireylerimizin yaşadığı sorunların tartışılması, onların içinde bulunduğu duruma ilişkin farkındalık yaratılması gibi amaçlarla Engelliler Haftası olarak kabul edilmiştir.

Engellilik, doğuştan sahip olabileceğimiz gibi yaşantımızın herhangi bir döneminde de karşılaşabileceğimiz bir durumdur. Engelli bir birey olmanın elbette türlü zorlukları bulunabilir ancak en büyük sorun, onların önündeki engelleri kaldırmamak, onlara engel olmaktır.

Hayatın içinde en kıymetli gördüğüm felsefelerden biri, tüm insanların barış ve birlik içerisinde, kardeşçe yaşamalarıdır. Dolayısıyla bu durumda bizlerin kuracağı empati; tüm engelli kardeşlerimizle bütünleşmemizi sağlayacak, karşılıklı sevgiyi ve bağı kuvvetlendirecek, toplumu güçlendirecektir.

Engellilerimizin yaşadığı sorunları paylaşmak, destek olmak, omuz vermek insan olmanın da sorumluluklarından biri olarak görülmeli kanaatindeyim. Toplumda dışlanmalarına müsaade edilmemeli aksine, sosyal hayatın içinde mümkün olduğunca çok yer almalarına fırsat tanınmalıdır. Engelli bireylerimizin ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümü ve bu konuya ilişkin farkındalığın artırılması için toplumun tüm dinamikleri de birlikte hareket etmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamındaki etkinlik ve bilgilendirmelerin toplumsal duyarlılığın artmasına katkı sunmasını temenni ediyor, yalnızca bir gün veya bir hafta değil her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Hayattaki azim ve sabırlarıyla hepimizin örnek alması gereken tüm engelli bireylerimize ve onların fedakâr ailelerine selamlarımı sunuyor; sağlıklı, güzel günler diliyorum.

📆 11 Mayıs 2022 Çarşamba 12:58   ·   💬 0 yorum   👀 160 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFAHABER SİVEREKHABER siverek Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu SİVEREK SON DAKİKA GÜNEYDOĞU GAZETESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek Kızılay Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazeteleri siverek hedef gazetesi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Şuçgad’tan siverek gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek belediyesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN YILDIZ SİVEREK HABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ FATİH ERBAKAN Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Urfa Haber SİVEREKGAZETELERİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu VALİ ERİN Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var!