MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK GIDA MADDELERİ ODASI BAŞKANLIĞI YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN AFİŞ ASTI
SİVEREK GIDA MADDELERİ ODASI BAŞKANLIĞI YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN AFİŞ ASTI
SİVEREK GIDA MADDELERİ ODASI BAŞKANLIĞI  YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN AFİŞ ASTI

Öncelik hayatın öncelik yayanın, Dikkatli geç yaşamı seç İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edildi. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kampanya ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlatıldı.

 

Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle, trafikteki can kayıplarının yaklaşık yüzde 23’ünü oluşturan yayalara yönelik devrim niteliğinde bir adım atıldı.

Yapılan düzenleme ile “Yaya Öncelikli Trafik” anlayışı yasal bir zemine oturtuldu. Düzenleme ile artık araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken “yavaşlamak”, buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa “ilk geçiş hakkını vermesi” zorunlu hale geldi.

Bu amaçla İçişleri Bakanlığınca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmişti.

SİVEREK GIDA MADDELERİ ODASI BAŞKANLIĞINDAN KAMPANYAYA AFİŞLİ DESTEK

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan kampanyaya Siverek gıda maddeleri Odası Başkanlığı ilçenin 7 farklı yerlerine” öncelikli hayattın, öncelikli yayanın, Dikkatli geç yaşamayı seç” yazılı afişleri astırdı.

Oda başkanı Abdulvahit Sevdalı yaptığı açıklamada şunları kaydetti” İnsan yaşamı kutsaldır. Bu konuda Siverek’te tüm sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve kurumlar bu konuda yaya önceliğine dikkat verilmesi için afiş el ilanı ile katkı sağlayabilirler” dedi

📆 03 Mayıs 2019 Cuma 15:49   ·   💬 0 yorum   👀 380 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 1 HAZİRAN 2020(www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 MAYIS 2020(www.siverekgazeteleri.com)

YAZARLAR